Zumba Yaparak Zayıflayın!

Zumba Yaparak Zayıflayın!

Spor eğitmeni eşliğinde parti havasında dans etmek ve zayıflamak istiyorsanız son zamanların popüler fitness programı zumbayı tercih edebilirsiniz.

Zumbayı şimdiye kadar hiç değilse tatil beldelerinde bir kez olsun duymuş olmalısınız. Zumba, aletler ve makinelerle spor yapmayı sevmeyen kişilere göre düzenlenmiş bir fitness programı. Eğlenerek formda kalmayı ve kilo verdirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda günlük yaşamın stresini atmak için ideal bir alternatif. Derslerde hangi kaslarınızın nasıl çalıştığını, hangi hareketi kaç kere tekrar etmeniz gerektiğini düşünmüyor, kendinizi eğitmene ve müziğin ritmine bırakıyor, sanki bir partideymiş gibi dans edip eğleniyorsunuz. Üstelik kalorilerden kurtuluyorsunuz.

Kolombiyalı Fitness Eğitmeni Beto Perez’in geliştirdiği bu egzersiz o kadar popüler hale geldi ki Amerika’nın bir numaralı fitness dersi seçildi. İstanbul’daki Depo Dans’ta zumba dersleri veren Spor Eğitmeni Gökçe Güngör, zumbayı “dinamik, heyecan verici, coşkulu ve kıpır kıpır müzikler eşliğinde, dans adımları kullanılarak yapılan Latin esintili dans-fitness dersi” olarak tanımlıyor.

Güngör’e göre zayıflamak isteyen kişi haftada iki gün düzenli olarak zumba derslerine katılmalı. Bir derste 500 ila 1000 kalori harcandığını söyleyen Güngör, “Düzenli bir diyetle desteklenirse kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilir” diyor.

Zumba yapan kişilerin, eğitmenlerinin lisanslı olup olmadığına mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Tüm dünyadaki zumba eğitmenleri www.zumba.com’da listelenmiş durumda. Yani derse girmeden önce spor eğitmeninin bu konudaki yeterliliğini site üzerinden teyit etmeniz mümkün.

ZUMBA YAPMAK IÇIN 10 NEDEN

1- Saatte yaklaşık 500 ila 1000 kalori yakıyorsunuz.

2- Yoğun programınız arasında eğlenceli bir kaçış oluyor.

3- Zihniniz berraklaşıyor, stresten arınıyorsunuz.

4- Yağlarınızı yaktığınız için sağlıklı kilo veriyorsunuz.

5- Daha dayanıklı ve daha koordine oluyorsunuz.

6- Kendinizi daha esnek ve daha hızlı hissediyorsunuz.

7- Kalbiniz ve akciğeriniz güçleniyor.

8- Kas geriliminiz azalıyor.

9- Dans ettikçe kendinize güveniniz artıyor.

10- Müzik ve hareket yaratıcı düşünmenizi kolaylaştırıyor.

*Süt içmenin de zayıflatıcı etkisi olduğunu unutmayın, ayrıca egzersizlerden yarım ila bir saat sonra 1 su bardağı light süt için. 

Protein Ice Latte

Barista Latte Art

Yazın klasikleşmiş kahvesi ice latteyi proteinli denemeye hazır mısınız? Spor sonrası seni serinletecek bir tarifimiz var.

Protein Mocha

Barista Latte Art

Bol köpüklü ve proteinli bir mocha? Spor sonrası ayaklarını uzatıp dinlenmeden önce yapman için bir tarifimiz var.

Protein Latte

Barista Latte Art

Kahvenizin her yudumunda protein almak isteyenler için enfes bir tarifimiz var.