Yeni Bir Çocuk Cenneti: Legoland Discovery Centre

Yeni Bir Çocuk Cenneti: Legoland Discovery Centre

Çocuk olup da Lego sevmeyen var mı? İtiraf etmek lazım, büyükler de pek hoşlanır Lego’dan... Bu nedenle Legoland Discovery Centre’nin Forum İstanbul’daki açılışı epeydir heyecanla bekleniyordu. Sonunda o gün gelip çattı; Legoland tam 3 bin metrekarelik bir alanda 3 milyon Lego parçasıyla temmuz ayı içinde açılıyor.

Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Legoland’i, 3-10 yaş arası çocuklara ve tabii ki ailelerine yönelik hazırlandı. Bu renkli ve eğlenceli dünyada neler mi olacak? Hemen sayalım: 2 adet Lego ride, 4 boyutlu sinema, Lego fabrika turu, atölye çalışmaları, temalı oyun alanları, özel parti odaları... Legoland içindeki Lego Miniland ise bambaşka bir dünya, çünkü bu alanda Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Boğaziçi Köprüsü, Tac Mahal, Eyfel Kulesi, Özgürlük Heykeli, Mısır Piramitleri gibi İstanbul’dan ve dünyadan çok önemli yapıların Lego’lu ve mini halleri sergilenecek.

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.