“Sütümüzün Geleceği BilinçliEllerde” Projesi Tire’de

“Sütümüzün Geleceği BilinçliEllerde” Projesi Tire’de

Pınar Enstitüsü öncülüğünde yürütülen “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesinin üçüncü etabı 18 Kasım 2015 tarihinde Tire’de başladı. Tire bölgesinde 1000’den fazla üreticiye hayvan beslenmesi ve bakımı ile sağlıklı süt üretimi konularında eğitim verilecek. Tire bölgesi eğitimlerinin tamamlanmasıyla birlikte 5 binden fazla üretici eğitim almış olacak.

 

İlk olarak 21 Mayıs 2014 tarihinde Muğla Milas’ta 2 bin 600 süt üreticisinin katılımıyla başlayan ‘’Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi, Eskişehir’de 1400 süt üreticisinin katılımıyla devam etti. Pınar Enstitüsü’nün öncülüğünde İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Tire Süt Kooperatifi’nin yanı sıra Pınar Süt’ün ve Çamlı Yem Besicilik’in işbirliğiyle Tire’ye taşındı. Projeye aynı zamanda Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi de destek veriyor.

 

“TÜM SEKTÖRE ÖRNEK OLDUK”

Tire’de düzenlenen sertifika töreninde konuşan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, “Pınar Süt, 1973 yılından bu yana İzmir’de bulunduğu bölgeyi kalkındıran, harekete geçiren ve refah yaratan bir iş modeli ortaya koydu. Bu model sayesinde, İzmir bugün süt üretiminin başkenti oldu. İlerleyen yıllarda biz bu modeli Eskişehir’e taşıdık ve benzer bir ekonomik etki bu bölgede de gerçekleşti. Bu modelle tüm sektöre örnek oluşturduk. ‘Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde’ projesi ile bölgedeki tüm üreticilere sürdürülebilir bir iş modelini öğreteceğiz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasında üreticilerin süt üretimindeki önemini vurgulayan Yiğitbaşı “Süt üreticilerimizin toplumumuzun sağlıklı gelişmesinde çok önemli bir rolü var.  Sağlıklı ürünler için öncelikle kaliteli hammaddeye ihtiyacımız var.   Üreticilerimizin bilgisini ve tecrübesini artırmak en büyük hedefimiz. Sütümüz onların ellerinde değer kazanıyor. Ayrıca, ‘Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde’ adını verdiğimiz bu eğitimlerimizde yüzde 70’ten fazla kadın üreticimize sertifika vermek bizim için son derece anlamlı ve mutluluk verici,” dedi.

Pınar Enstitüsü, gıda, sağlık ve beslenme konularında toplumu bilinçlendirmek ve kaliteli yaşam farkındalığı yaratmak amacıyla bilimsel projelere destek vermek ve eğitim faaliyetlerinde bulunmak misyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

Güvenilir bir referans noktası olmayı amaçlayan Pınar Enstitüsü, toplumun sağlıklı beslenen bireylerden oluşmasına katkı sunmayı da hedefliyor.

 

Latte Art Barista Süt – Ev Yapımı Latte

Barista Latte Art

Lattenin zamansız lezzetini eve taşımak ister misiniz? Bu tarifimiz sizler için.

 

Latte Art Barista Süt – Hızlı Yunan Frappesi

Barista Latte Art

Frappede değişiklik yapma vakti geldi! Alışık olduğunuz bir aromayla farklı bir tat hissetmek için bir tarifimiz var.

Latte Art Barista Süt - Hazır Soğuk Kahve, Sütlü

Barista Latte Art

Yaz aylarında içinizi serinletecek bir lezzete mi ihtiyacınız var? Sizler için buzzz gibi bir tarifimiz var.