Sevgililer Günü’nü Şölene Çevirin!

Sevgililer Günü’nü Şölene Çevirin!

Sevgililer Günü’nde sürpriz bekleyen taraf genellikle biziz. Bu kez ezber bozmaya ve sevgilinizi bir sürpriz bombardımanına tutmaya ne dersiniz?

Sevgililer Günü’nü hayatınızın anlamı olan kişi için gerçek bir şölene çevirmeniz hiç de zor değil. Sadece biraz çaba gerekli. Her iyi organizasyonda olduğu gibi bunda da önce hayal kurma, sonra araştırma ve planlama, ardından da uygulama süreçleri söz konusu. Önünüzde koskoca bir gün ve bu özel güne sığdırabileceğiniz bir sürü alternatif var. Biz sizin için öneri bir plan yaptık, eminiz ki bu öneriyi çeşitlendirip kendinizden pek çok şey katabilirsiniz.

Neşeli ve lezzetli bir kahvaltı. Biraz erken kalkmanız gerekiyor, çünkü yapacağınız çok şey var. Önce sofranızı kurun. Masaya kırmızı bir runner serin, kahvaltı takımlarınızı çıkarın. Öncesinde Sevgililer Günü’ne özel iki kişilik kırmızılı kalpli bir kahvaltı seti de satın alabilirsiniz. Seramik saplı çatal bıçak takımlarını ve peçetelerinizi de yerleştirin. Ona özel yaptırdığınız ve üzerine sevgi sözcükleri yazdırdığınız bir kupa da masanıza renk, onun kalbine sevgi katacaktır. Kahvaltılıkların yanı sıra kalpli kalıplarla hazırladığınız krep veya pancake, ev yapımı kurabiyeler, özel bir omlet, bol meyve, kuru yemiş, kuru meyve, domates ve biber çeşitlemeleriyle sofranızı donatın. Kahvaltı şöleninize bol sütle hazırladığınız sıcak çikolata ya da köpürtülmüş süte kattığınız granül kahveyi de mutlaka ekleyin. Tabii ki mönünüzü hazırlarken önceliğiniz sevgilinizin damak tadı olmalı... Peçetesinin arasına üzerine sevgi sözcüklerinizi yazdığınız bir not eklemeyi de unutmayın. Evinize gün ışığı, kulaklarınıza neşeli bir müzik dolsun...

Ofisine meyve sepeti yollayın. Çalışma günündeyse onu yolcu edin. Sevgilinizi ofisinde küçük bir sürpriz daha bekliyor. Balon ve harika bir notun eşlik ettiği çikolatalara batırılmış en sevdiği meyvelerden oluşan sürpriz sepetiniz çoktan yola çıktı bile. Bu meyve sepeti onu hem şaşırtacak hem de yüzüne kocaman bir gülümseme konduracaktır.

Onun için en sevdiği marka otomobili kiralayın. Erkeklerin otomobil aşkı malum. Hepsinin hayali olan bir marka veya model var. Ona bir otomobil satın alamazsınız belki ama, bir günlüğüne kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız harika otomobilin onun bulunduğu yere götürülmesini sağlayın. Bu sürprizle birlikte bir de not gönderin ve akşam için sizinle buluşacağı adresi bildirin. Randevuyu olabildiğince uzak bir yere verin ki, bir günlük oyuncağını olabildiğince çok kullansın.

Romantizm dolu bir akşam yemeği. Akşam yemeğini organize ederken yine onun sevdiği mutfağı ve bulunmaktan hoşlandığı mekan tarzını göz önünde bulundurun. Sayıları az da olsa kişiye özel hizmet veren küçücük restoranlar var. Böyle bir yerle anlaşıp harika bir akşam yemeği organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Küçük bir parti eviyle de anlaşabilirsiniz. Baş başa olacağınız için çevre dizaynını istediğiniz gibi kurgulatabilir, istediğiniz mönüyü hazırlatabilir, bol bol kırmızılar, kalpler ve mumlar kullanabilir, istediğiniz müzikleri çaldırabilir, kemancılar getirip dans bile edebilirsiniz. Hayal gücünün sınırı yok. Bunlar bütçenizi zorlayacak seçeneklerse birlikte gitmekten zevk aldığınız salaş bir balıkçıdan bir İtalyan restoranına kadar pek çok yerde romantizmin tadını çıkarabilirsiniz. Her durumda masaya kendi küçük yaratıcılıklarınızı katmayı ihmal etmeden...

Sürprizler bitmedi. Yemekten sonra dans ve müzik dolu dakikalar sizi bekleyebilir; 80’ler gecesine de gidebilirsiniz, rock çalan bir kulüpte dans da edebilirsiniz. Sevgililer Günü’nde her yer etkinlik dolu. Sevgilinizin zevkine uygun bir eğlencede karar kılmanız yeterli. Bitti mi? Hayır! O hoş otomobile atlayın ve yüksekçe bir yere veya deniz kenarına gidin. Otomobilin içine koydurttuğunuz dilek fenerlerini çıkarın, mumlarını yakıp fenerleri gökyüzüne salın. Bol romantizm dolu güne romantik bir kapanış...

Peki ya hediye? Siz zaten ona sürprizlerle dolu bir gün hediye ettiniz. Ama yine de  bir hediye vermek istiyorsanız, bunun da sürprizli ya da onu şaşırtacak bir şey olması hoş olur. İşte bir öneri: Bugüne kadar hiç şiir yazmadıysanız ilk kez yazmayı deneyebilirsiniz; nasıl şaşıracağını ve duygulanacağını bir düşünsenize. Yazdıktan sonra şiirlerinizi eskitilmiş kağıtlara geçirin, kağıtları rulo yapın, kırmızı kurdelelerle bağlayın, bir kavanoz içinde ona hediye edin. 

Latte Art Barista Süt - Hazır Soğuk Kahve, Sütlü

Barista Latte Art

Yaz aylarında içinizi serinletecek bir lezzete mi ihtiyacınız var? Sizler için buzzz gibi bir tarifimiz var.

Latte Art Barista Süt – Hazır Kahve, Sütlü, Su Bazlı

Barista Latte Art

Kahvenize hafif bir dokunuş yapmak ister misiniz? Bu tarif sizler için.

Latte Art Barista Süt - Hazır Kahve, Süt Bazlı

Barista Latte Art

Kahvede tercihi yumuşak içimden yana olanlar buraya. Sizler için enfes bir tarifimiz var.