Pınar Süt çevre dostu paketlerde!

Pınar Süt çevre dostu paketlerde!

FSC etiketli ambalajlar ile sorumlu ormancılık, sorumlu ambalaj

 

Pınar Süt ailesi olarak sizlerin sağlıklı ve mutlu bir geleceğe sahip olmasını istiyoruz. Bu sebeple 2016 yılı itibarıyla sütlerimizi doğa dostu ambalajlarda sunmaya başlıyoruz.

Pınar Süt paketleri artık dünya ormanlarını korumayı kendine amaç edinmiş, ormanların gelecek nesillere aktarılması için çalışan, kar amacı gütmeyen bir bağımsız kuruluş olan Forest Stewardship Council™ (FSC™, Orman Güvenlik Kurulu) etiketli ambalajlarda paketlenecek.

 

FSC™ nedir?

 

FSC™ (Orman Yönetim Konseyi™) dünya genelinde sorumlu orman yönetimini teşvik eden bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Dünya ormanlarının çevre için gerekli kriterlere uygun bir şekilde, sosyal anlamda faydalı ve ekonomik yönetilmesini sağlamak misyonuyla faaliyet göstermektedir.

 

FSC, orman sertifikalandırma programı sayesinde dünya çapında sorumlu ormancılık uygulamalarının gelişimine katkıda bulunur.

 

Pınar süt neden FSC sertifikasyonunu tercih ediyor?

  • Çünkü yenilenebilir kaynakların kullanılması sorumluluk ilkesine göre yönetilir ve  geleceğe yönelik doğal kaynak ihtiyacını garanti altına almak bizim için önemlidir.

 

FSC SERTİFİKASYON ÖZELLİKLERİ:

  • FSC standartları küresel olarak ormancılıkla ilgili en üst düzey sosyal ve çevresel standartlar olarak kabul edilmektedir. 
  • Her firma senede en az bir kez denetlenir. Bir firma sertifika almak ve bunun devamlılığını sağlamak için FSC’nin tüm taleplerini yerine getirmelidir. 
  • FSC sertifikalı ağacın, üretim zinciri boyunca etiketli son ürüne kadar izlenebilmesini sağlayan bir takip sistemi bulunmaktadır. 
  • FSC, sorumlu orman yönetimi alanında, WWF ve Greenpeace gibi küresel çevre örgütleri tarafından desteklenen ve uluslararası çerçevede kabul gören tek standart belirleyici kuruluştur. 
  • FSC, dünya üzerinde 50’nin üzerinde ülkede temsil edilmektedir.

 

Çevreci Paket, Çevreci Sertifikasyon

 

Paket üzerinde tüketici neye dikkat etmeli?

 

FSC logosu, paketin sorumlu ormanlardan geldiğinin bir göstergesidir.

 

İlgili Yazılar