Pınar Denge Laktozsuz Süt

Pınar Denge Laktozsuz Süt

Süt içtiğinizde; mide ve bağırsaklarınızda sancı, şişkinlik, gaz ve ağrı şikâyetleriniz oluyor ise Denge Laktozsuz süt tam size göre!

Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşumunun temeli kalsiyumun ana kaynağı olan süt, insan sağlığı için esas olarak bilinen hemen hemen tüm vitaminleri ve elementleri içerir.

Bazı kişiler süt içtikten sonra mide veya bağırsaklarında gaz oluşmasından şikâyet ederler. Bunun nedeni sütte bulunan süt şekerini yani laktozu sindirememeleridir. Birçok kişi Laktoz İntoleransı olarak adlandırılan bu durumun bilincinde olmadan süt tüketmeye devam etmekte veya süt içmekten vazgeçmektedir.

Dünyada, laktozu yani süt şekerini sindiremeyen topluluklar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar Türk halkının da bu gruba dâhil olduğunu göstermektedir. Türkiye nüfusunun yaklaşık %10'luk bir kesimi laktoza tolereli fiziksel yapıya sahip değildir. Laktozun problem yarattığı kesim daha çok yetişkinlerdir.

Pınar Denge Laktozsuz Süt, laktozsuz özel formülü ile sütün kolay hazmedilmesini sağlar. Sütteki laktozu sindiremeyen ve sütün besin değerlerinden faydalanamayan kişilerin, rahatsız olmadan ve bağırsaklarında gaz oluşmadan süt içmelerini sağlar.

Vücudunuza ve Alışkanlıklarınıza Uygun Süt Çeşitleri

Sağlıklı Yaşam

Sütün besin değerleri ve başta kemik gelişimi olmak üzere sağlık...Devamını Oku

Sağlıklı Bahar Salataları

Sağlıklı Yaşam

Otların, sebze ve meyvelerin en bol, en taze, en çıtır çıtır olduğu dönemdeyiz. Bunlarla lezzetli ve sağlıklı salatalar...Devamını Oku

Anne karnından okul sıralarına proteinlerin çocuk gelişimindeki rolü

Mutlu Anne

İnsan vücudunun yapı taşı olarak bilinen proteinler et...Devamını Oku