Pınar Denge Kalsiyum Süt

Pınar Denge Kalsiyum Süt

Vücudunuzun doğal dengesini güçlendirir, direncini arttırır!

Pınar Denge Kalsiyum +Vitamin A, D, E Süt, Pınar'ın sizler için geliştirdiği vitamin ve sağlık kaynağıdır. Yarım yağlı bu süt A, D ve E vitaminlerince zenginleştirilmiştir ve %42 daha fazla süt kalsiyumu içermektedir.

 

Kalsiyum; kemiklerin ve vücut iskeletinin oluşum ve gelişiminin temel taşıdır. Ayrıca kanın pıhtılaşması, sinir sistemi ve nabzın düzenlenmesi için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bir mineraldir. Kalsiyum yetersizliği sonucunda, vücudumuz ihtiyacı olan kalsiyumu kemiklerden sağlamaya başlar ve bu durum zaman içerisinde kemik erimesine neden olur. Kalsiyum eksikliği orta yaş ve üzeri bayanlarda, kahve ve sigara kullanıcılarında daha sık görülmektedir.

A vitamini; vücut dokularının büyümesi, onarılması ve görüşü kuvvetlendirmek için gereklidir. Ayrıca derinin yumuşaklığını sağlar.

D vitamini; güneş ışığının deri ile teması sonucunda vücudumuz tarafından üretilir ve kalsiyumun emilimi için kullanılır. Ne kadar dengeli beslenirsek beslenelim, D vitamini gereksinimimizi besinlerle karşılayamayız. Bu vitaminin eksikliği kemiklerin yumuşamasına neden olur. Çocuklarda görülen raşitizm bu eksikliğin bir sonucudur. Bu durum yetişkinlerde ise osteoporoz riskini artırmaktadır.

E vitamini; alyuvarların oluşumunu, kasların ve diğer dokuların sağlıklı şekilde çalışmalarını sağlarken, yaşlanma etkilerini azaltır.

Ürünün yarım yağlı oluşu ise sağlığına özen gösteren ve formda kalmak isteyenler için hafif bir alternatif sunmaktadır.

Hamilelik Döneminde Süt İçmenin Önemi

Mutlu Anne

Hamilelik döneminde anne adayının gerek bebeğin gelişimini sürdürebilmek gerekse daha sağlıklı bir süreç geçirebilmek adına kalsiyum içeren besinler tüketmesi gerekir. Kalsiyum bakımından zengin olan süt ise bebeğin ve anne adayının ihtiyaç duyduğu besin değerlerinin çoğunu karşılar.

Biraz Serinleyelim: Süt ile Yapabileceğiniz Buzlu İçecekler

Sağlıklı Yaşam

Sıcak yaz günlerinde sağlıklı ve de buz gibi içeceklere kim hayır diyebilir! Buzdolabınızda ailece tüketebileceğiniz lezzetli ve de besleyici içecekler bulundurmak isterseniz, sütlü tarifleri deneyebilirsiniz.

Günlük Protein İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Sağlıklı Yaşam

Gün içinde kendinizi daha zinde hissetmek ve gerek kaslarınızın gerekse iç organlarınızın daha etkili çalışabilmesi için tükettiğiniz gıdaların protein oranlarına özen göstermeniz gerekir. Çocuklar için de önemli olan protein; zeka gelişimi, vücudun enfeksiyonlara karşı mücadele edebilmesi ve hücrelerin yenilenmesi gibi pek çok önemli noktada görev alır.