Pınar Çocuk Tiyatrosu “Oyun Treni” ile sezonu açtı

Pınar Çocuk Tiyatrosu “Oyun Treni” ile sezonu açtı

Türkiye’nin dört bir yanında bugüne kadar 3 milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 29. yılında da çocukları sihirli bir dünyayla buluşturuyor.

 

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Treni” adlı gösteri ile sağlıklı yaşam için temizliğin vazgeçilmez olduğunu eğlenceli bir dille anlatırken, sporun insan sağlığı ve gelişimi için önemini oyunlar eşliğinde aktarıyor.

 

Aile içi iletişim, arkadaşlık ve dostluk, bilimin hayatımızdaki yerinin skeçlerle anlatıldığı gösteride çocuklarla yarışmalar yapılarak mutlu ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulanıyor. Neşeli müziklerle, danslarla, şiirsel bir anlatımla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatıyor, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretiyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocukların sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla çıktığı tiyatro yolculuğunun İstanbul’daki durağında, ücretsiz olarak minik seyircilerin karşısında olacak.

 

“Oyun Treni”

 

Yazan ve Yöneten:  Yıldırım Bayazıt

Genel Sanat Yönetmeni:  Şakir Demirpehlivan

Dekor & Kostüm:  Şakir Demirpehlivan

Sahne Amiri: Münevver Tepe

Işık Ses Uygulama: İlker Aksu

Oyuncular: Işık Yönt, Ekin Vatansever, Dündar Taşal, Mustafa Ergüven, Mehmet Veysi Yoldaş, Yağmur Şimşek

 

 

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.