Pera’da “Foto-Moda” Eğitimleri

Pera’da “Foto-Moda” Eğitimleri

Pera Müzesi’nin çocuklara yönelik programlarını gerçekleştiren Pera Eğitim’in “Cecil Beaton: Foto-Moda” programı, sanatsever çocukları fazlasıyla mutlu edecek nitelikte. Bu eğitim, 20. yüzyılın önemli ve çok yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton’ın 1920’lerden 70’lere kadar fotoğrafladığı sanatçılar, film yıldızları, yazarlar, entelektüeller, kraliyet portrelerinin yer aldığı ve 12 Temmuz 2015 tarihine kadar devam edecek olan “Portreler” isimli sergisi kapsamında gerçekleştiriliyor. 4-6 ve 7-14 yaş gruplarına yönelik programda çocuklar önce eğitmen eşliğinde sergiyi geziyor, ardından atölyede çeşitli malzeme ve tekniklerle farklı projeler yapıyorlar.

“Cecil Beaton: Foto-Moda” programının 30 Haziran Salı günü, saat 14.00’de düzenlenecek olan “Canlanan Portreler” atölyesinde çocuklar, Cecil Beaton’un portrelerine müzik ve hareketin merceğinden bakacaklar; portrelerin hikayelerini yeniden yazıp, müzik ve hareketle bu hikayeleri canlandıracaklar. Defne Erdur ve Charlie Rabuel’in eğitmenliğinde gerçekleştirilecek olan “Canlanan Portreler” atölyesi 7-14 yaş grubunu hedefliyor.

Diğer atölyelerden bazılarının gerçekleştirileceği tarihler ise şöyle: “Renkli Desenli” atölyesi 3, 10 ve 12 Temmuz (4-6 yaş) / “Giysini Yarat” atölyesi 5 Temmuz (7-14 yaş) / “Moda-Kolaj” atölyesi 7 ve 12 Temmuz (7-14 yaş).

B12 Vitaminin Çocuk Sağlığındaki Önemi

Sağlıklı Yaşam

Bütün anneler, çocuklarının sağlıklı büyümesini ve gelişmesini ister. Bunun için en önemli koşullardan bir tanesi, kuşkusuz onları....Devamını Oku

Süt içtiğinizde sindirim problemi yaşıyor musunuz?

Sağlıklı Yaşam

Cevabınız evet ise laktoz intoleransınız olabilir. Laktoz ve laktoz...Hemen tıklayın

Pınar Annelerinin Yıldızları

Duyurular

Şimdi sorularımızı cevaplayın, yıldızımızı adım adım zirveye taşırken, 1 yıllık Pınar Süt kazanma şansını da yakalayın.Yarışmaya katıl