Pera’da “Foto-Moda” Eğitimleri

Pera’da “Foto-Moda” Eğitimleri

Pera Müzesi’nin çocuklara yönelik programlarını gerçekleştiren Pera Eğitim’in “Cecil Beaton: Foto-Moda” programı, sanatsever çocukları fazlasıyla mutlu edecek nitelikte. Bu eğitim, 20. yüzyılın önemli ve çok yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton’ın 1920’lerden 70’lere kadar fotoğrafladığı sanatçılar, film yıldızları, yazarlar, entelektüeller, kraliyet portrelerinin yer aldığı ve 12 Temmuz 2015 tarihine kadar devam edecek olan “Portreler” isimli sergisi kapsamında gerçekleştiriliyor. 4-6 ve 7-14 yaş gruplarına yönelik programda çocuklar önce eğitmen eşliğinde sergiyi geziyor, ardından atölyede çeşitli malzeme ve tekniklerle farklı projeler yapıyorlar.

“Cecil Beaton: Foto-Moda” programının 30 Haziran Salı günü, saat 14.00’de düzenlenecek olan “Canlanan Portreler” atölyesinde çocuklar, Cecil Beaton’un portrelerine müzik ve hareketin merceğinden bakacaklar; portrelerin hikayelerini yeniden yazıp, müzik ve hareketle bu hikayeleri canlandıracaklar. Defne Erdur ve Charlie Rabuel’in eğitmenliğinde gerçekleştirilecek olan “Canlanan Portreler” atölyesi 7-14 yaş grubunu hedefliyor.

Diğer atölyelerden bazılarının gerçekleştirileceği tarihler ise şöyle: “Renkli Desenli” atölyesi 3, 10 ve 12 Temmuz (4-6 yaş) / “Giysini Yarat” atölyesi 5 Temmuz (7-14 yaş) / “Moda-Kolaj” atölyesi 7 ve 12 Temmuz (7-14 yaş).

Hazımsızlık sorunu, belirtileri ve tedavisi hakkında merak edilenler

Sağlıklı Yaşam

Stresli yaşam koşulları doğaldan uzak ve de sağlıksız beslenme alışkanlıklarıyla birleşince çoğumuzun sık sık şikayetçi olduğu hazımsızlık sorunu ortaya çıkar. Yaşadığımız sorun gerçekten de hazımsızlık mıdır, bu durumda neler yapmak gerekir birlikte bakalım.

Vücudunuza ve Alışkanlıklarınıza Uygun Süt Çeşitleri

Sağlıklı Yaşam

Sütün besin değerleri ve başta kemik gelişimi olmak üzere sağlık...Devamını Oku

B12 Vitaminin Çocuk Sağlığındaki Önemi

Sağlıklı Yaşam

Bütün anneler, çocuklarının sağlıklı büyümesini ve gelişmesini ister. Bunun için en önemli koşullardan bir tanesi, kuşkusuz onları....Devamını Oku