Okulda Başarı İçin 10 Öneri

Okulda Başarı İçin 10 Öneri

Okulda başarı öğrenci için olduğu kadar, hatta bazen daha çok anne ve baba için de mutluluk ve gurur kaynağıdır. Hep birlikte bunu yaşamanız için çocuğunuzu doğru yönlendirmelisiniz. Okullar açılırken ona verebileceğiniz en güzel hediye iyi önerilerdir. Bu önerilerden 10 tanesini sizinle paylaşmak istiyoruz.

 

  1. Ders en iyi sınıfta öğrenilir. Dersini tam konsantrasyonla dinlesin ve notlar alsın. Anlamadığı konuları ise utanıp sıkılmadan öğretmenine sorsun. Evde de kısa bir şekilde o gün işlenen dersin üstünden geçerse, konu sağlam bir şekilde yerine oturur. Sınav zamanı çılgın bir tempoda tüm konuları anlamaya  çalışma, sonra da her şeyi unutma durumu gerçekleşmez.
  2. Dinlenmeyi ihmal etmesin. Teneffüs araları dinlenmek içindir, harıl harıl ders çalışmak için değil. Okul bitip eve geldiğinde de bir süre dersle ilgilenmesin; üstünü değiştirsin, karnı doyursun, sevdiği bir şeyle uğraşsın veya uzansın. Bunlardan sonra ders çalışmaya başlasın.
  3. Evde ders çalışırken kendi odasını kullansın; salonu veya herhangi bir ortak alanı değil. Odası yoksa, evin en sessiz köşesine gidip orada ders çalışsın. Televizyon karşısında ders çalışmayı aklına bile getirmesin. Ders çalışırken fazla hareketli müzikler dinlemesin, cep telefonununu sessize alsın, bilgisayarını ise uzak bir köşede tutsun.
  4. Çalışırken küçük molalar versin ve molasını konsantrasyonunu artırmasına yardımcı olacak 1 bardak Pınar Sade Süt ile sağlıklı hale getirsin. Bu şekilde aşırı yorulmaz ve çalıştığı konuyu daha iyi anlar.
  5. Çalışma masasını düzenli tutsun. Çalışırken gereksinim duyabileceğini kitapları, notları, kırtasiye malzemesini elinin altında bulundursun.
  6. Bir çalışma programı belirlesin ve bu programa uysun. Ama elbette eğlenmeye de vakit ayırsın.
  7. Onu fazla oyalayan ve derslerine konsantre olmasını engelleyen arkadaşlarından, hiç değilse okul dönemi biraz uzak durmaya çalışsın. Arkadaşlarıyla geçireceği zamanla ders çalışma zamanını birbirinden ayırsın.
  8. Uykusunu alsın. Nitelikli bir uyku hem vücuda hem zihne iyi gelir. Okul dönemi erken yatsın, bu sayede sabahleyin zinde bir şekilde kalksın.
  9. Kahvaltı etmeden okula gitmesin. Gününü aktif, açık bir zihinle ve tam konsantrasyonla geçirmesi için kahvaltı etmesi şart.
  10. Sağlıklı beslensin. Fast food yiyecekleri çok seviyor olabilir ama kısıtlı tüketsin. Bunun yerine 1 bardak Pınar Sade Süt içsin, balık yesin, sebzeyi ve meyveyi günlük beslenme düzenine mutlaka katsın.

 

Hamilelik Sonrası Kilo Vermenize Yardımcı Beslenme Önerileri

Mutlu Anne

Hamilelik sonrası fazla kilolardan kurtulmanın mucizevi bir yöntemi olsun isterdiniz değil mi? Kilolarınızdan bir anda kurtulmanızı sağlayacak mucize...Devamını Oku

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.