“Okul Sütü” Pınar Olacak

“Okul Sütü” Pınar Olacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı okul sütü programı kapsamında 2015-2016 Eğitim - Öğretim yılı “Okul Sütü” programı Pınar - Dimes ortaklığında gerçekleştirilecek.

 

Okul Sütü Programı kapsamında yapılan ve Pınar Süt - Dimes Gıda iş ortaklığının kazandığı 200 mililitre yağlı sade UHT Süt Alımı İhalesi; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylandı. 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde ortaklaşa yürütülecek “Okul Sütü Programı” kapsamında, 3 Kasım 2015 tarihinde 200 mililitre yağlı sade UHT Süt Alımı İhalesi gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört kısma ayrıldığı ihaleyi Pınar Süt - Dimes Gıda iş ortaklığı kazandı. Toplamda 288 milyon 582 bin 216 paket 200 mililitre yağlı UHT içme sütü satın alımı yapılması için gerçekleştirilen ihale sonucunda tüm Türkiye’deki tüm okulların okul sütlerini Pınar - Dimes ortaklığı sağlayacak.

Ergenlik Döneminde Ne Kadar Süt İçmeli?

Sağlıklı Yaşam

Ergenlik döneminde çocuğunuz daha hızlı büyümeye başlar, metabolizması hızlanır, kalori ihtiyacı artar.

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.