MOİ Çocuk Festivali Bir Harika!

MOİ Çocuk Festivali Bir Harika!

Başakşehir’deki Mall of İstanbul alışveriş merkezinin içinde yer alan MOİ Sahne’de gerçekleştirilecek festivalde, birbirinden güzel çocuk oyunları sahnelenecek.   

Mall of İstanbul MOİ Çocuk Festivali, 26 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek ve bu süreçte neşeli mi neşeli altı çocuk oyunu küçük izleyicilerle buluşacak. Şimdi bu oyunları biraz tanıyalım mı?

Canım Kardeşim: Kıpır kıpır danslar, bol eğlence, çocukların yıllardır TRT Çocuk kanalında izleyip pek sevdiği Müge ve Mine kardeşler ile sevimli kedileri Mıncır bu oyunda çocukların karşısına çıkacak unsur ve karakterler. Bu müzikli oyunda Müge, Mine ve Mıncır dünyayı dolaşıyor, bu arada çevre duyarlılığına, farklı olanı anlamaya çalışmaya, kardeşliğe, dayanışmaya dikkat çekiyorlar... Prodüksiyonda TRT Çocuk, Portakal Filmcilik ve Tiyatro Yeniden’in imzası var. (11 Nisan, 13.00)

Küçük Prens ve Çiçek: Dünyanın en çok satılan ve okunan kitaplarından biri olan Saint-Exupery’nin “Küçük Prens”i, Tiyatro Yeniden’in bu çocuk oyununa esin kaynağı olmuş. Dersu Yavuz Altun, ünlü klasikten yola çıkarak “Küçük Prens ve Çiçek” oyununu yazmış, ayrıca rejiyi de üstlenmiş. Sevgi ve emek ilişkisini çocuklar için yorumlayan oyunda Çağlar Tüfekçi, Bihter Gülgeç, Özge Solak Altun ve Deniz Biber oynuyor. (12 Nisan, 13.00)

Hazine Adası: 3 yaş ve üstü çocuklar için uygun olan “Hazine Adası”nda ünlü denizci Barbaros Hayrettin Paşa’nın hazinesini arayan Martin’in hikayesi anlatılıyor. Peşpeşe birçok macera yaşayan, bu arada Kaptan Korsan ve Kanca El’in mücadelesine tanıklık eden Martin, acaba büyük hazineyi bulabilecek mi? İlknur Demir’in yazıp yönettiği oyunda Esat Bağış, Nezaket Erden, Berke Şanlı, Serdar Metiner ve E. Zeynep Filizci rol alıyor. (18 Nisan, 13.00)

Pepee: Türk animasyon dünyasının en önemli siması ve bütün miniklerin sevgilisi Pepee, çizgi dizisinin yanı sıra sahnede de çocuklarla beraber olmayı sürdürüyor. Oyuncu Ayşe Şule Bilgiç’in yaratımı olan ve Kıraç tarafından hazırlanan şarkıları birer hit haline gelen Pepee, tiyatro oyunuyla da sevgisini daha uzun süre dağıtacak gibi görünüyor. (19 Nisan, 13.00)

Benim Güzel Papuçlarım: Çocuklar bu müzikli oyunda sirke gelen bir robot nedeniyle önce işinden, sonra da pabuçlarından olan sevimli bir palyaçonun hikayesine tanıklık ediyorlar. Bol kahkahalı bu oyunu Dersu Yavuz Altun Yazmış. Oyuncular ise Çağlar Tüfekçi, Öze Solak, Neylan Özgüle, Hasret Canan Tutuş, Emre Saka ve Cenan Çamyurdu. Tiyatro Yeniden’in prodüksiyonunu üstlendiği oyunun Kültür Bakanlığı Büyük Ödülü’ne sahip olduğunu da belirtelim. (25 Nisan, 13.00)

Uçmak İstiyorum: Ağaçlardan inemeyen kedilere yardım etmek, kuşlara eşlik edebilmek, bulutlara dokunabilmek... İşte küçük Şaşkın bu isteklerini hayata geçirebilmek için uçmak istiyor. Araştırıyor, bir sürü deneme yapıyor, bu arada Uçan Adam ile tanışıyor... Dersu Yavuz Altun’un yazdığı hem eğlenceli hem de fantastik “Uçmak İstiyorum” adlı bu oyun Tiyatro Yeniden tarafından 3 yaş ve üstü çocuklar için hazırlanmış. (26 Nisan, 12.00)

Yer: Mall of İstanbul

Tarih: 11 Nisan 2015 - 26 Nisan 2015 

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.