Miniğinizin Karne Notlarını “Cep”ten Takip Edin

Miniğinizin Karne Notlarını “Cep”ten Takip Edin

Veliler ve öğrenciler geçtiğimiz aylarda tasarımı yenilenen, kullanımı sadeleştirilen E-okul sistemine artık mobil uygulamalardan da sorunsuz bir şekilde ulaşabiliyor. Sömestr tatilinin yaklaştığı şu günlerde çocuğunuzun notlarını cep telefonunuzdan kontrol edebilir, düzeltilmesi gereken konularla ilgili tedbirlerinizi alabilirsiniz. Sevgi, şefkat ve anlayış her zaman olduğu gibi karne döneminde de çok önemli...

Sömestr tatili yaklaşıyor ve tüm aileleri, tabii en çok da minikleri karne heyecanı sarmaya başladı bile. Sınav sonuçları, ortalamalar, teşekkür veya takdir alınıp alınmayacağı… Merak edilen o kadar çok şey var ki! Tabii ki Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-okul sistemi sayesinde son güne kadar beklemeye gerek yok. Üstelik E-okulun geçtiğimiz aylarda yenilenen ve sadeleşen tasarımı sayesinde bilgilere artık hem daha çabuk ulaşılabiliyor, hem de daha önce sorunlu olan mobil uygulama girişleri düzeltilmiş bulunuyor. Özetle, geliştirilmiş olan IOS ve Android uygulamalarıyla çocuğunuzla ilgili tüm bilgilere dilediğiniz an, dilediğiniz yerden erişebiliyorsunuz.

Bu uygulamanın bir hoşluğu da yakın takip sayesinde çocuğun okuldaki durumuyla ilgili bazı tedbirler alınmasını sağlaması. Çocuğunuz zayıf dersleri hangisi, bununla ilgili neler yapabilirsiniz, eksiklikler neler?.. İşte tüm bunları sorgulamak da, takip kadar önemli. Çocuğunuzun dersleri zayıf ise çözüm odaklı davranmalı, ilginizi artırmalı, onu cezalandırmak yerine yapıcı öneriler getirmeli, sevgi ve şefkatinizi eksik etmemeli ve önümüzdeki sömestr tatilini eksiklerini tamamlayabileceği şekilde organize etmelisiniz...

Peki E-okul mobil uygulamasını kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

MEB E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi mobil uygulamasının kullanımı gayet basit. Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta ise şu: Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı “resmi” uygulamayı seçin; benzer isim altında başka uygulamalar da mevcut olduğundan işin seçim kısmı önemli.

Peki sonrasındaneler yapacaksınız?

  • Yükleme ile ilgili önerilen adımları takip ederek mobil uygulamayı indirin. Kurulumu zaten telefonunuz otomatik olarak yapacaktır.
  • E-okul mobil uygulamasının sisteminize işlenen ikonunu tıklayın.
  • Üye giriş sayfasına bilgilerinizi girin (TC kimlik numarası vs).
  • Ve çocuğunuzun notlarını incelemeye başlayın...
  • E-okul mobil uygulaması ile notlar dışında çocuğunuzun okula devamlılığı, ders programları, sınav tarihleri, okunan kitaplar, okul duyuruları gibi pek çok gerekli bilgiye de ulaşabiliyorsunuz.
  • Uygulamanın ücretsiz olduğunu da belirtelim.

SMS servisi de var!

MEB’in Mobil Bilgi Servisi sayesinde ise çocuğunuzun okul durumunu (notlar, projeler, devamlılık...) SMS yoluyla da takip edebilirsiniz. Bunun için servise üye olmak yeterli.

Çocuklar da takipte...

Özetle gerek yıl içinde gerekse karne dönemlerinde çocuğunuzla ilgili tüm bilgiler her an elinizin altında. Aynı takibi çocuğunuz da küçük sınıflardayken sizinle birlikte, daha üst sınıflarda ise bilgisayarından veya cep telefonundan kendi başına yapabiliyor tabii ki... 

 

  • E-okul mobil uygulamayı kullanıyor musunuz, en çok hangi özelliği nedeniyle tercih ediyorsunuz?” 

Latte Art Barista Süt – Ev Yapımı Latte

Barista Latte Art

Lattenin zamansız lezzetini eve taşımak ister misiniz? Bu tarifimiz sizler için.

 

Latte Art Barista Süt – Hızlı Yunan Frappesi

Barista Latte Art

Frappede değişiklik yapma vakti geldi! Alışık olduğunuz bir aromayla farklı bir tat hissetmek için bir tarifimiz var.

Latte Art Barista Süt - Hazır Soğuk Kahve, Sütlü

Barista Latte Art

Yaz aylarında içinizi serinletecek bir lezzete mi ihtiyacınız var? Sizler için buzzz gibi bir tarifimiz var.