“Madagascar” Filminin Kahramanları Sahnede

“Madagascar” Filminin Kahramanları Sahnede

Neşe, macera ve dostluk dolu dünyaca ünlü animasyonun kahramanları Türkiye’yi çok sevdi. Canlı sahne şovları “Madagascar Live” ile 18 Nisan-3 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul ve Adana’da olacaklar.

Aslan Alex, zebra Marty, zürafa Melman, su aygırı Gloria, muhteşem penguenler ve diğerleri... “Madagascar” filmleri serisini izleyip de bu kahramanları sevmeyen, her birine ayrı ayrı hayran olmayan var mı acaba? Hepsi renkli, hepsi matrak, hepsi sevimli... Peki “Madagascar”ın kahramanlarını müzikal bir tiyatroda izleme fikri nasıl geliyor kulağınıza? Fikir hoşunuza gittiyse size bir müjdemiz var; sevimli kahramanlarımız “Madagascar Live” isimli sahne şovlarıyla bir kez daha Türkiye’ye geliyor. Çocuklarınız ve siz, “Madagaskar”ın tüm kahramanlarını canlı canlı izleme fırsatı bulabilecek, onların delişmenliklerine kahkahalarla gülebileceksiniz.

ŞOV, ÇOCUKLARI BÜYÜLÜYOR

Broadway prodüksiyonlarını aratmayan bu şov, Amerikalı tanınmış yapım şirketi DreamWorks tarafından hazırlanan ve ilk olarak 2005 yılında vizyona giren, sonrasında ise devam filmleri çekilen animasyonun orijinal senaryosundan yola çıkılarak oluşturulmuş. Şovda toplam 25 karaktere yer verilmiş. Artık her biri bir yıldız olan kahramanların merak uyandıran ve eğlendiren serüvenleri neşeli müzikler ve danslarla birleştirilmiş. Sahne kurulumları son derece ilgi çekici bir konseptte hayata geçirilmiş. Rengarenk kostümler de bir harika. “Madagascar Live”, bugüne kadar pek çok Avrupa ülkesinde sahnelenmiş ve tabii ki izleyen tüm çocukları büyülemiş. Türkiye’ye ise ilk olarak geçtiğimiz sömestr tatilinde Finansbank’ın sponsorluğunda, İstanbul Entertaintment Group ve Stage Entertainment’in işbirliğiyle getirilmiş, yoğun ilgi görmüştü.

DOSTLUĞUN VE PAYLAŞMANIN ÖNEMİ

 “Madagascar Live”da kahramanlarımız neşeli ve lider ruhlu aslan Alex, maceracı ve arkadaş canlısı zebra Marty, hastalık hastası ve pek nazenin zürafa Melman, açık fikirli ve tartışmayı pek seven Gloria mutlu bir şekilde New York Hayvanat Bahçesi’nde yaşıyorlar. Fakat günlerden bir gün Marty, dış dünyaya karşı duyduğu meraka yeniliyor ve hayvanat bahçesinden kaçıyor; arkadaşları da peşine düşüyor. Bu kaçış onları Madagascar sahillerine kadar götürüyor. Bu arada başlarına gelen komik ve kimi zaman da heyecan verici olayları birbirlerine destek olarak atlatıyorlar, sorunları birlikte çözüyor, bol bol paylaşıyor, dostluğun ve sevginin öneminin altını çiziyorlar. Zeki, komik, pratik ve inanılmaz hızlı penguenlerin de bu hikayenin içinde çok özel bir yeri olduğunu söylemeliyiz.

Tüm ailece keyifle izleyebileceğiniz bu şov 17, 18 ve 19 Nisan 2015 tarihlerinde Volkswagen Arena İstanbul’da, 2 ve 3 Mayıs 2015 tarihlerinde ise Tüyap Adana’da sahnelenecek.

Yer:  Volkswagen Arena İstanbul

Tarih: 17, 18 ve 19 Nisan 2015

Yer: Tüyap Adana

Tarih: 2 ve 3 Mayıs 2015

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.