Kontrollü ve Sertifikalı Süt

Kontrollü ve Sertifikalı Süt

Pınar Süt, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş tüm koşulları yerine getirerek işleme tesisleri için “Organik UHT Süt Üretebilir” sertifikasını alan ilk markadır.

Pınar Süt’ün uyguladığı organik üretimin özelliği, her aşamasının kontrollü olması ve ürünün sertifikalandırılmasıdır. Organik üretimde takip edilmesi gereken süreçler ve uygulanması gereken kurallar şöyledir:

 • Organik üretim, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu’nun (KSK) kontrolünde yapılır.
 • Hayvanlar, öncelikle yetiştirildikleri işletmeden sağlanan organik yemlerle, mümkün olmaması halinde Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik hükümlerine uygun hareket eden diğer işletmelerden sağlanan ve yönetmelikte belirlenmiş yemlerle beslenir.
 • Yetiştirme sistemi, yılın değişik dönemlerinde hayvanların otlaklara ulaşabilmelerine mümkün olduğunca olanak sağlamalıdır.
 • Tedaviye alınan hayvan üzerinde, tedavi edici etkisinin bulunması ve tedavi koşullarına uygun olması kaydıyla kimyasal sentezlenmiş veteriner tıbbi ürünleri yerine, bitki alıntıları ve bitki özleri gibi bitkisel ilaçlar, probiyotikler, organik asitler, bitki, hayvan veya mineral kaynaklı maddeler, eser maddeler kullanılabilir. Bu maddelerin kullanımının yetersiz olduğu durumlarda, kimyasal bileşimli ilaçlar yetkilendirilmiş kuruluşun izni ile kontrollü olarak kullanılabilir.
 • Antibiyotikler, koksidiyostatikler (su ve yeme katılan ajanlar), tıbbi maddeler ile büyümeyi veya üretimi arttırıcı diğer maddeler hayvan beslenmesinde kullanılamaz.
 • Hayvan barınakları, sıhhi bir yapı malzemesinden inşa edilmeli, barınakların koşulları hayvanların biyolojik ve ırk ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Hayvanların bağlı tutulması yasaktır.
 • Serbest gezinti alanları, açık hava gezinti alanları veya açık barınak alanları, yerel hava koşullarına karşı yeterli korunma sağlanmalıdır.
 • Hayvanların nakilleri stressiz ve kısa zamanda gerçekleştirilecek şekilde yapılmalıdır.
 • Organik ürünün işlenmesi esnasında ürünün organik niteliğini koruyacak, yönetmelikte belirtilen tüm tedbirler alınır.
 • Organik ürünlerin depolama alanları, ürünlerin tanınmasına imkan verecek ve bu yönetmelikçe uygun bulunmayan başka ürünlerle karışmaya meydan vermeyecek biçimde düzenlenir.
 • Organik üretimin özelliği, her aşamasının kontrollü olması ve ürünün sertifikalandırılmasıdır. Ürünün güvence altına alınmasındaki iki temel unsur kontrol ve sertifikasyondur.

Protein Ice Latte

Barista Latte Art

Yazın klasikleşmiş kahvesi ice latteyi proteinli denemeye hazır mısınız? Spor sonrası seni serinletecek bir tarifimiz var.

Protein Mocha

Barista Latte Art

Bol köpüklü ve proteinli bir mocha? Spor sonrası ayaklarını uzatıp dinlenmeden önce yapman için bir tarifimiz var.

Protein Latte

Barista Latte Art

Kahvenizin her yudumunda protein almak isteyenler için enfes bir tarifimiz var.