Kolay Paket

Kolay Paket

500 ml Sütlerimiz Artık Kolay Açılır Kapaklı Ambalajlarında!

Süt ve süt ürünlerini ilk günkü lezzeti ve tazeliğinde size ulaştırmak için çalışan, en ileri teknolojiye sahip üretim tesislerinde, sütü ilk tazeliğini, besin değerlerini ve vitaminlerini kaybettirmeden, içinde hiç hava kalmayacak şekilde paketleyen  Pınar, şimdi de kolay açılır kapaklı 500 ml sütleri ile raflarda yerini aldı.

 

Pınar Çocuk Devam Sütü

Çocuklar büyüme ve gelişimlerinin büyük bölümünü 1-6 yaşları arasında tamamlar. Bu yaşlarda çocuklar, yemekler konusunda oldukça seçici olabilirler. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için zengin ve doğal içerikli gıdalarla beslenmeleri gerekir. Güçlü bir bağışıklık sistemi, bu fiziksel ve zihinsel gelişimi yaşayan vücudu mikroplara karşı koruyarak, büyümede çok önemli bir görev üstlenir.

Çocuğunuza Pınar Çocuk Devam Sütü İçirin

Çocukların gün içinde keyifli vakit geçirmeleri ve zihin geliştirici aktiviteler yapabilmeleri iyi beslenmekten geçer. Bunun için vitamin ve mineral ihtiyaçlarının yeterince karşılanması gerekir. Pınar Çocuk Devam Sütü, 1 yaş üstü çocukların besin ihtiyaçlarına göre zenginleştirmiştir.

Pınar Çocuk Devam Sütleri B12, Çinko ve Kalsiyum Kaynağıdır.

Çocuğunuza her gün 2 bardak Pınar Çocuk Devam Sütü vererek fiziksel ve bedensel gelişim döneminde ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri büyük ölçüde karşılamasını güvenle sağlayabilirsiniz.


Pınar Ballı Çocuk Devam Sütü

Pınar Çocuk Ballı Çocuk Devam Sütü, 1 yaş sonrası çocukların beslenme gereksinimleri göz önünde bulundurularak bal ilavesi ile geliştirilmiştir.

Pınar Ballı Çocuk Devam Sütü,
13 vitamin ve 13 mineral ile Türk Gıda Kodeksi Devam Mamaları Tebliği'ne uygun olarak zenginleştirilmiştir.Protein değeri, anne sütünün protein değerine düşürülmüştür.Sofra şekeri içermez. Tadı; bal, doğal süt şekeri olan laktoz ve glikoz ile sağlanmıştır.

Bal ve karbonhidrat içeriği sebebiyle enerji kaynağı olmasının yanı sıra vitamin, mineral ve enzimler yönünden de zengindir. Ayrıca çocukların mide ve sindirim sistemine olan etkisiyle de metabolizmanın düzenli çalışmasına yardımcı olur.

 

Pınar Denge Laktozsuz Süt

Süt içtiğinizde; mide ve bağırsaklarınızda sancı, şişkinlik, gaz ve ağrı şikâyetleriniz oluyor ise Denge Laktozsuz süt tam size göre!

Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşumunun temeli kalsiyumun ana kaynağı olan süt, insan sağlığı için esas olarak bilinen hemen hemen tüm vitaminleri ve elementleri içerir.

Bazı kişiler süt içtikten sonra mide veya bağırsaklarında gaz oluşmasından şikâyet ederler. Bunun nedeni sütte bulunan süt şekerini yani laktozu sindirememeleridir. Birçok kişi Laktoz İntoleransı olarak adlandırılan bu durumun bilincinde olmadan süt tüketmeye devam etmekte veya süt içmekten vazgeçmektedir.

Dünyada, laktozu yani süt şekerini sindiremeyen topluluklar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar Türk halkının da bu gruba dâhil olduğunu göstermektedir. Türkiye nüfusunun yaklaşık %10'luk bir kesimi laktoza tolereli fiziksel yapıya sahip değildir. Laktozun problem yarattığı kesim daha çok yetişkinlerdir.

Pınar Denge Laktozsuz Süt, laktozsuz özel formülü ile sütün kolay hazmedilmesini sağlar. Sütteki laktozu sindiremeyen ve sütün besin değerlerinden faydalanamayan kişilerin, rahatsız olmadan ve bağırsaklarında gaz oluşmadan süt içmelerini sağlar.

Laktoz İntoleransı Sık Görülen Bir Durumdur
Dünya nüfudunun yaklaşık %70'i yaşa bağlı olarak süt şekeri olarak bilinen laktozun sindirilmesini sağlayan laktaz enzimini yeterli düzeyde vücutlarında üretememektedir. Bu enzimin yetersizliğine bağlı olarak ortaya çıkan laktoz intoteransının Türkiye'de görülme sıklığı %60 - %80'dir. Laktoz her çeşit sütte (anne, koyun, keçi, inek) doğal olarak bulunan bir karbonhidrattır. Laktoz intoleransı süt ve süt ürünlerinin tüketiminden sonra sindirim sırasında kusma, ağrı, kramp, ishal gibi sorunların yaşanması olarak tanımlanan bir sindirim sistemi hastalığıdır.

Laktozsuz veya Laktozu Azaltılmış Süt ve Süt Ürünleri Tüketmek
Gıda endüstrisinin laktozu parçalayan laktaz enzimini sütün içerisine koyarak ürettiği sütler ve bu sütlerden yapılmış ürünler sütün besleyici değerinden mahrum kalmadan kullanılabilecek en iyi alternatiflerdir. Laktozsuz süt, laktoz dışında sütteki tüm besin öğelerine ve raf ömrüne sahiptir. Sadece tadı glukozdan dolayı normal sütlere göre biraz daha tatlıdır.

Sütün Diyetten Çıkarılması ile Ortaya Çıkan Riskler
Sütün diyetten çıkarılması demek sağlık üzerine kanıtlanmış birçok yararlı etkisinden mahrum kalmak anlamına gelir. Özellikle sütün tam kaliteli proteini, kalsiyum minerali, D vitamini, B2 vitamininin zengin kaynağı olması nedeniyle, bu eksikliklerin başka gıdalar ile giderilmesi zordur. Laktoz intoleransı olan kişilerin süt ve sit ürünlerini tüketmekten kaçınmaları ve bu gıda grubuna beslenmelerinde yer vermemeleri nedeniyle, düşük kemik yoğunluğu ile osteoporoz riskinin arttığı belirtilmektedir.

Laktozsuz Süt veya Laktozu Azaltılmış Süt Tüketmenin Avantajları
Sütün kısıtlanmasını gerektiren laktoz intoleransında, laktozu azaltılmış veya laktozsuz sütler en iyi alternatif gıda kaynaklarıdır.

Yeterli ve dengeli bir beslenme modelinde günde 3 porsiyon süt ve süt ürünleri tüketilmesi önerilmektedir. (1 porsiyon = 1 su bardağı süt veya 1 su bardağı yoğurt veya 45-60 g peynirdir.)

Bu durumda, sütten vazgeçmek istemeyen laktoz intoleransı olan kişiler için laktozsuz süt ideal bir gıdadır.

Bir su bardağı (250ml) laktozsuz süt 265 mg kalsiyum mineral içerir.
Günlük kalsiyum gereksinimi 800 mg olduğundan, bir bardak laktozsuz sütün bu gereksinimi karşılama oranı %33'tür.

Bir su bardağı laktozsuz sütün protein vitamin ihtiyacı karşılama oranları; %14 protein, %8-10 D vitamini, %25 B2 vitaminidir.

Ayrıca, bir su bardağı laktozsuz sütün protein ve vitamin ihtiyacı karşılama oranlarını düşünürsek, beslenmemizde herhangi bir eksikliğe yer vermemek adına 1 su bardağı laktozsuz süt,iyi ve pratij bir kurtarıcı olacaktır.

Pınar Light Süt
Sağlıklı beslenmeye ve kendine özen gösteren herkesin severek tükettiği Pınar Light süt, formda kalmak isteyenlerin ve diyet yapanların tercihi!

Pınar Light sütün, tam yağlı ürünlerden farkı üretim sırasında yağ oranının %60 oranında azaltılması ve D vitamini ilavesidir. Normal sütten daha az kaloriye ve daha yüksek miktarda kalsiyuma sahiptir. Dinamik ve aktif hayat tarzı olanlar, sağlıklı yaşam tarzını benimseyenler, hamilelik ve menopoz dönemi içerisinde olan bayanlar için besleyici ve hafiftir.

 

Pınar %0.1 Yağlı Süt
Pınar %0.1 Yağlı Süt sağlıklı beslenmeye, formuna ve dış görüntüsüne özen gösterenlerin tercihi!

Yağ oranı %0,1 olan Pınar %0.1 Yağlı Süt, normal sütten daha az kaloriye sahiptir ancak daha fazla protein ve kalsiyum içerir. Besleyiciliğinden hiçbir şey kaybetmeden, tamamen fiziksel yöntemlerle içinden sadece yağı alınan bu düşük kalorili ve lezzetli süt, sağlıklı bir şekilde formda kalmanızı sağlar.Hiçbir katkı maddesi ve tatlandırıcı içermez.

İlgili Yazılar