Gençlik ve Güzellik Dostu

Gençlik ve Güzellik Dostu

Faslı kadınların yüzyıllardır cilt çatlaklarına ve kırışıklıklara karşı yararlandığı argan yağı, son dönemde tüm dünya tarafından tanındı. Anti-aging özelliğe sahip bu yağ, güzellik konusundaki baş yardımcımız olmaya aday.

Argan, sadece Fas’ın güney batısındaki Sous Vadisi’nde yetişen bir ağaç türü. Yarı çöl halindeki vadinin kireçli toprakları, arganın çok dayanıklı ve meyveleri yağlı bir ağaç olmasını sağlıyor. Bu ağacın meyvelerinden elde edilen argan yağı ise doğal kozmetik ve organik gıda sektöründe sıklıkla kullanılıyor, içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle insan vücuduna en yararlı yağ türü olarak tanımlanıyor.

Argan yağının vücudumuza etkileri şöyle:

Yaşlanmayı geciktiriyor. Modern tıp tarafından kısa süre önce keşfedilmiş olsa da, argan yağı Faslı kadınlar tarafından yüzyıllardır kullanılıyor. Yaşlanmayı geciktiren anti-aging özelliği, argan yağının en etkileyici yanı. E vitamini açısından en zengin yağ olan argan, cildin genç kalmasına ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı oluyor.

Nemlendiriyor ve koruyor. Argan yağı cildi çok kısa sürede nemlendiriyor, yumuşatıyor ve cildi kurumaya karşı koruyor. Nemlendirici etkisi çok güçlü. Gündüz ve gece kullanımıyla kuru ve nemli cilt arasında denge kuruyor. Ayrıca cildi dışarıdan gelen güneş, kötü hava ve soğuğa karşı koruyup çatlak ve gerginliklerin oluşumunu engelliyor.

Çatlakları önlüyor. Yüzde yüz doğal bir ürün olan argan yağı, ciltteki çatlakları önlemesi ve cilde tekrar elastikiyet kazandırması açısından da çok faydalı bir ürün. Argan yağı kullanımıyla birlikte çatlak izleri silikleşiyor ve cildiniz elastikiyet kazanıyor.

Saçları parlatıyor. Yaşadığımız çevre koşullarında saçlarımız kirliliğe ve kimyasal ürünlerin etkilerine maruz kalıyor, bu nedenle de parlaklığını yitiriyor, kırılıyor ve kuruyor. Argan yağı, E vitamini içeriğiyle saçlı derinin ve saç kökünün  beslenmesine yardımcı oluyor. Saçlı deriye günlük olarak argan yağıyla masaj yapmak ise saç dökülmesini engelliyor.

Maksimum etki için gece kullanılmalı. Argan yağı, haftada 2-3 defa hafif bir masajla yüze yedirilmeli. Maksimum etkinin sağlanması için mutlaka temiz bir cilde ve tercihen gece yatmadan önce uygulanmalı. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze sürebilirsiniz. Bu şekilde cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşacık olacaktır.

Güzel, Parlak ve Sağlıklı Saçlar İçin Püf Noktalar

Mutlu Anne

Saç güzelliğini önemsemeyen, daha gür ve daha hacimli ...Devamını Oku

Hamileyken Çok Güzelsiniz!

Mutlu Anne

Yaşamınızda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle...Devamını Oku

Cildinizi Parlatın!

Mutlu Anne

Sivilce ve leke gibi cilt sorunları hayatımızın her ...Devamını Oku