Garfield’in Sihirli Masal Kitabı

Garfield’in Sihirli Masal Kitabı

Hınzır kedi Garfield ile yakın arkadaşı Odie, yepyeni bir maceranın peşinde. Çocukları, müzikal sahne şovları “Garfield Live – Sihirli Masal Kitabı”na davet ediyorlar.

Dünyanın en tembel, en hınzır, en obur ve bir o kadar da sevimli kedisi bir kez daha sahnelerde arz-ı endam ediyor. Garfield Live bu kez “Sihirli Masal Kitabı” başlıklı müzikal gösteriyle karşımıza çıkıyor. Gösterinin mimarı Altınok Tiyatrosu. Burada hemen bir parantez açıp Altınok Tiyatrosu’ndan kısaca bahsedelim: Birbirinden eğlenceli sahne şovlarına imza atan topluluk, 2013 yılında Garfield markasının sahne şovu lisans hakkını aldı. Bunun sonrasında da muhteşem danslar, özel kostümler, ışık efektleri ve başarılı bir koreografiyle “Garfield Live Show Komedi Festivali”ni sergiledi geçen yıl. Bu müzikal çok iyi tepkiler alınca bu yıl “Garfield Live – Sihirli Masal Kitabı”nın yaratılması da şaşırtıcı olmadı tabii ki!

“Garfield Live – Sihirli Masal Kitabı”, Murat Altınok’un rejisiyle 12 ve 19 Nisan 2015 tarihlerinde TİM Fettah Aytaç Salonu’nda (İstanbul) çocuklar ve aileleriyle buluşacak. Kocaman bir oyuncu ve dansçı kadrosuna sahip müzikal şovda hınzır Garfield ile tatlı arkadaşı köpek Odie, gene maceradan maceraya koşacaklar; Bremen Mızıkacıları’ndan Hansel ve Gretel’e, Fareli Köyün Kavalcısı’ndan Kırmızı Başlıklı Kız ve Çizmeli Kedi masallarına uzanacaklar. Nasıl mı?

Garfield biraz mutsuzdur; çünkü sahibi Jon, kız arkadaşı Liz ile biraz fazla ilgilidir. Bu nedenle Garfield kendisine yeni bir meşgale bulur ve Odie ile birlikte sihirli bir masal kitabının içine dalar. Önce Bremen Mızıkacıları’ndaki kedi ve köpek olurlar, sonra da Kırmızı Başlıklı Kız’ın sepetindeki kurabiyelerin peşine düşerler ve ardından da pastadan yapılmış bir eve rastlarlar. Öte yandan fare dolu bir köyü kurtarır ve üstelik Çizmeli Kedi de oluverirler... 

GARFIELD’İ BİRAZ DAHA YAKINDAN TANIYALIM MI?

  • Turuncu, bol tüylü, tombul Garfield, bir çizgi karakter olarak Jim Davis tarafından 1978 yılında yaratıldı. Jim Davis, büyük büyük dedesi James A. Garfield Davis’ten esinlenerek karakterine “Garfield” ismini vermişti.
  • Bu tembel ve hınzır kedicik o kadar çok sevildi ki, dünyanın pek çok gazetesinde yayınlanmaya başladı. 1981’de tam 850 gazetede Garfield vardı. Bu sayı 2002 yılında 2570 gazeteye yükseldi ve gazeteler aracılığıyla ulaştığı kitle 263 milyonu buldu.
  • Garfield, “gazetelerde en çok yer alan karikatür karesi” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.
  • Ardından kitapları yapıldı, çizgi film dizisi haline getirildi, uzun metrajlı filmleri çekildi, tiyatro sahnelerine taşındı.
  • Garfield, günümüzde yıldızı parlamaya devam eden bir marka olarak giyimden mobilyaya, oyuncaktan okul ve kırtasiye ürünlerine kadar pek çok çocuk ürününde yerini alıyor ve çocuklar tarafından çok seviliyor.

Yer: TİM Fettah Aytaç Salonu - İstanbul 

Tarih: 12 ve 19 Nisan 2015