En Çabuk Zayıflatan Egzersizler

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler

Diyete başladınız ve ayrıca egzersiz yaparak zayıflamanızı hızlandırmak istiyorsunuz. Tebrikler! Doğru bir karar verdiniz. Peki en çabuk zayıflatan egzersizler nelerdir? İşte karşınızda en etkili egzersiz seçenekleri...

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin ana ve ara öğünlerin atlanmadığı dengeli bir beslenme düzenini, spor ve egzersizi, stressiz bir yaşamı ve yeterince uykuyu kapsayan bir bütün olduğunu unutmamak lazım. Çabuk zayıflatan egzersizleri bu genel çerçevede düşünmekte fayda var. Egzersiz sonrasındaki bir saat içerisinde tüketeceğiniz 1 bardak light Pınar Süt’ün yağ yakımını desteklediğini de unutmayın.

Şınav:
 
 
 
 

Pek çok kişinin korkulu rüyası... Ama çok faydalı. Şınav çekerek vücudunuzdaki pek çok kası çalıştırır ve bolca kalori yakarsınız. Şınav çekme pozisyonuna geçin; avuç içlerinizin kollarınızla paralel durmasına, kollarınızın da vücudunuza 90 derecelik açı yaparak gögüs hizasında olmasına dikkat edin. Çok zorlanırsanız dizlerinizi kırabilirsiniz.

Mekik:
 
 
 
 

Doğru şekilde mekik nasıl çekilir dediğinizi duyar gibiyiz. Mekik çekmek için sırt üstü yatın. Bacaklarınızı 90 derecelik açıyla kırın. Kollarınızı paralel olacak şekilde öne uzatın. Göbeğinizi içeri çekerek üst gövdenizi bacaklarınıza yaklaştırın.

Zıplama:
 
 
 
 

Ayaklarınızı birbirine paralel olacak şekilde açın. Kollarınızı yukarı kaldırıp başınızın üst kısmında, avuç içleriniz birbirine değecek şekilde birleştirin. Bu pozisyonda zıplayın.

Çömelme (squat):
 
 
 
 

Squat nedir ve nasıl yapılır merak mı ediyorsunuz ? Squat yani çömelme hareketi de hızlıca zayıflamanızı sağlayacak egzersizlerden biri. Öncelikle dimdik durun ve bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kollarınızı paralel şekilde öne doğru uzatın. Kalçanız dizlerinizle aynı hizaya gelecek şekilde eğilin, bu noktada dizlerinizin ayak parmak uçlarınızı geçmemesine dikkat edin. Sonra eski pozisyonunuza dönün. Eğer kendinize bir squat programı oluşturursanız ve squat hareketlerini düzenli yaparsanız oldukça faydalı olduğunu göreceksiniz.

Plank:
 
 
 
 

Plank hareketi için yere yüz üstü uzanın. Kollarınızı 90 derecelik açı yapacak şekilde kırıp vücudunuzu kaldırın, bu arada ayaklarınız içe doğru paralel ve sırtınız gergin olsun. Hareketi, vücudunuzu yan çevirerek tek dirseğinizin üzerinde de tekrar edin.

Lunge (öne sıçrama):
 
 
 
 

Lunge hareketi için dimdik ayakta durun. Kollarınızı belinize koyun. Sağ ayağınızı öne uzatıp dizden kırın, sol ayağınızı da geriye uzatıp dizinizi yere değmeyecek ama yere paralel olacak şekilde kırın. Aynı hareketi diğer ayağınızla yineleyin.

Dips:
 
 
 
 

Dips hareketi yaparken bir sandalyeye sırtınızı dönün. Hafifçe eğilerek kollarınızı sandalyenin oturma kısmına koyun. Ayaklarınızı dizden kırarak öne uzatın. Kollarınızdan güç alarak kalçanızı sandalyenin oturma kısmına kadar indirip tekrar yükselin.

Step-up:
 
 
 
 

Önünüze bir sandalye veya tabure koyun. Üzerine çıkın, iki ayağınızı yan yana koyup aşağıya inin. Bu şekilde bacak kaslarınız çalışacak ve fit bir hale gelecek.

Koşma hareketi:
 
 
 
 

Olduğunuz yerde vücudunuzu dik tutarak koşma hareketi yapın. Bu hareket sırasında dizlerinizin bel hizanıza kadar çıkmasına dikkat edin. Kollarınızı da senkronize şekilde hareket ettirin.

Barfiks:
 
 
 
 

Kol ve omuz bölgesinden yağ yıkımını ve kol sarkıklıklarını gidermeye yardımcı olan bu çalışma için kendinizi yukarı çekebileceğiniz çelik bir silindire ihtiyacınız var. Bu ihtiyacı gidermeye yönelik en kestirme yol, son derece ekonomik fiyatlara satılan ve kapı üstlerine yerleştirilebilen pratik bir barfiks aleti satın almak. Kollarınızı uzatıp silindiri tutun, kollarınızı dirsekten kırarak çeneniz silindirle hizalanıncaya kadar kendinizi yukarı çekin.

Bu hareketleri 30 saniye boyunca tekrarlayıp 10 saniye ara vererek sürdürebilirsiniz

Ayrıca...
İp atlayın:
 
 
 
 

İp atlamak tüm vücudu çalıştıran bir egzersiz. Küçük aralıklarla 15 dakika boyunca ip atlarsanız 1 saatlik kardiyo çalışmasına eşdeğerde kalori yakar ve sıkılaşırsınız.

 
Önerdiğimiz hareketler size ilham verdi mi? Uygulamanız ve sonuçlarını bizlerle paylaşmanız için sabırsızlanıyoruz!

 

İlgili Yazılar

B12 Vitaminin Çocuk Sağlığındaki Önemi

Sağlıklı Yaşam

Bütün anneler, çocuklarının sağlıklı büyümesini ve gelişmesini ister. Bunun için en önemli koşullardan bir tanesi, kuşkusuz onları....Devamını Oku

Her Şey Hayal Kurmakla Başlar!

Mutlu Anne

Hayal gücü gelişen ve yaratıcı, hayali oyunlar oynama fırsatı verilen çocuklar...Devamını Oku

Adım Adım Kadın Hakları

Mutlu Anne

Kadınlar için “seçme ve seçilme hakkı” talebinin tarihi Fransız Devrimi’ne kadar uzanıyor...Devamını Oku