Eğlenmeye hazır mısınız?

Eğlenmeye hazır mısınız?

Çocuklara neşeli mi neşeli, üstelik macera dolu bir gün geçirtmemek olmaz. Onları fazlasıyla memnun edecek tema parkları ve çocuk merkezlerini bir araya getirdik. Bu merkezleri ziyarete giderken, çocuğunuza bol enerji verecek Pınar Kido’ları çantanıza koymanızı öneriyoruz. 

 
 
 
 

 

 

Sınırsız eğlence imkanı: Vialand

İstanbul-Eyüp’teki Vialand, çocuklar için harika bir eğlence merkezi. Türkiye’de ve hatta Dünya’da ilk defa, tema park ile alışveriş ve gösteri merkezini birleştiren bir kompleks. Vialand,  100 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda yer alıyor; içinde yok yok. Şatosuyla, masal kahramanlarıyla, konser alanıyla, göletiyle son derece görkemli olan Vialand’ı geçen yıl 8 buçuk milyon kişi ziyaret etti. Vialand; Buz Devri ve Angry Birds 4D sinema ve simülasyonları; vahşi yaşam deneyimi sunan Jungleİstanbul, İstanbul’un Sırları, Fatih’in Rüyası, Adventure Land, Sihirli Oda, Atlıkarınca, Çılgın Nehir, Viking, Safari Tüneli gibi üniteleri; Cartoon Network kahramanları, animasyon şovlarıyla bu yıl yine dünyanın eğlencesini sunmaya hazır. 

 

Farkında mısınız? Dinozorlar İstanbul’da: Jurassic Land

Jurassic Land, küçükleri dinozorların görkemli dünyasını keşfetmeye çağırıyor. CNN Travel ve Four Seasons Magazine dergileri tarafından “en iyiler” arasında konumlandırılan tema park, eğitim ve eğlenceyi bir arada sunuyor. İstanbul-Bayrampaşa’da 10 bin metrekarelik bir alana kurulu olan Jurassic Land’de dinozor iskeletlerinin sergilendiği bir müze, tematik bir mağara, 4 boyutlu 6 efektli bir sinema, bilim merkezi, 70 tane dinozorun hareketli maketlerinin bulunduğu bir alan, Show Garden, Dino Laser Tag ve eğlence üniteleri yer alıyor. Yumurta boyama gibi etkinliklerin yapıldığı bir atölye alanı ve dinozor kemikleri ile yumurtalarının arandığı kazı etkinliği alanı bile var.

 

Macera dolu:Forestanbul

Forestanbul Macera Parkı, İstanbul-Kemerburgaz’da 65 bin metrekarelik açık alanda hizmet veriyor. Bu parkta o kadar çok parkur, oyun ve etkinlik alanı var ki; doymak mümkün değil. Sporu ve adrenalini bir arada sunan Macera Parkı, takımlar oluşturarak mücadele edilen Paintball, 13 metre yüksekliği ve 4 rotasıyla tırmanış keyfi yaşatan Tırmanma Duvarı, keşif duygusunu tatmin eden Oryantiring bunlardan birkaçı. Forestanbul’da ayrıca serbest atlayış, binicilik, okçuluk, go kart da yapılabiliyor. Macera dolu bir günü piknik alanlarında tamamlama olanağı da var. 

 

Eğlenceli öğrenme merkezi: Legoland

Legoland Discovery Centre İstanbul, çocukların çok sevdiği Legolarla dolu eşsiz bir deneyim sunuyor. İstanbul-Esenler’deki merkezde oyun alanları, eğlence bölümleri ve mağazalar var. Çalışma atölyeleri ve etkinlikler de düzenleniyor. Legoların yapılışının izlendiği Fabrika Turu, Lego karakterleriyle gökyüzünde tur atılan 4D Sinema, heyecan dolu Krallık Macerası Lazer Oyunu, İstanbul’un simgesi yapıların Legolarla yapılmış minyatürlerinin sergilendiği Miniland, büyü dolu Merlin’in Çırağı eğlence merkezindeki ünitelerden sadece birkaçı. Legoland’da çocuklara kendi eserlerini inşa etme olağanı da sağlanıyor. Dublo Kasabası’nda ise yumuşak tuğlalarla yepyeni yapılar kurmak mümkün. 

 

 

Eğlence ve heyecan bir arada: Candy City Park

Ankara CarrefourSA’da yer alan Candy Kids Park, 3250 metrekarelik kapalı alanda hizmet veren bir çocuk merkezi. Aralarında Spiral Jet, 360 Derece Takla, Elma Kurdu, Uçan Balık, Selolin Salıncak, Crazy Dance, Taganda’nın da bulunduğu pek çok oyun alanı var. Çarpışan arabalar, kano, hava bisikleti, uçan bisiklet, dönmedolap da cabası. 9D Sinema da çokça eğlence vaat ediyor.

 

Çocuğunuzla hafta sonları neler yapmayı planlıyosunuz? Yanıtlarınızı merakla bekliyoruz.

 

 

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.

Çocuğunuz Kış Aylarında Hangi Besinleri Tüketmeli?

Sağlıklı Yaşam

Gelişme çağındaki çocukların soğuk kış ayalarında hastalıklardan korunması için bağışıklık sistemini güçlendirici besinler tüketmesi gerekiyor. Vitamin ve mineral açısından zengin bir diyet...Devamını Oku