Dans Edelim, Fitleşelim!

Dans Edelim, Fitleşelim!

Dans etmek, vücudumuzu çalıştıran kardiyovasküler bir egzersiz aslında. Psikolojik açıdan da bizi olumlu etkiliyor. O zaman dansımızı seçelim, hem kalorileri yakalım hem eğlenceli vakit geçirelim.

Vücudu formda tutmanın yolu sağlıklı beslenmeden ve düzenli egzersizden geçiyor. Egzersiz hem metabolizmanın çalışmasını hızlandırıyor ve zayıflatıyor, hem de kasları güçlendirip sıkılaşma ve fit bir görünüm sağlıyor. Dans etmek, vücudumuzu çalıştıran kardiyovasküler bir egzersiz aslında. Dans sırasında kol, bacak, sırt ve karın kaslarımız yoğun olarak çalışıyor, sürekli hareketle birlikte kalori yakımımız da artıyor. Sadece bu kadar da değil; dans etmenin kişiye gelişmiş bir denge sağladığı, düşünme kapasitesini artırdığı, hafızasını güçlendirdiği ve kilo kaybına yardımcı olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Üstelik dans etmek, müziğin gücünden de yararlanarak psişik açıdan olumlu etki sağlıyor.  

HANGİ DANS HANGİ BÖLGEMİZİ ÇALIŞTIRIYOR?

Latin dansları: Samba, cha cha, rumba, paso doble ve jive gibi Latin dansları, karın ve basen bölgesini çalıştırmak isteyenler için ideal. Latin dansları kalori yaktırdığı kadar kasları da esnekleştiriyor.  

Oryantal: Bize çok uzak olmayan oryantal danslar, yoğun olarak karın bölgesini çalıştırmak isteyenleri mutlu kılmaya aday.  

Flamenko: Selülitle savaşta güçlü bir silah ve ve bacakları çalıştırmak için birebir. Bedenin, el ve kolların bacaklarla birlikte uyumlu bir şekilde hareketine dayanan flamenko, dengeyi de artırıyor.

Horon: Anadolu’nun her yöresinin farklı bir halk oyunu var. Pek çoğu da kardiyo vasküler birer egzersiz. Ama Karadeniz yöresinin halk oyunu olan horonun özel bir yeri var, öyle ki “horon terapi” diye bir kavram dahi ortaya çıkmış durumda. Horon, vücudun tüm kas gruplarını çalıştırıyor.

Bol Sütlü, Çok Doyurucu: Sütlü Smoothie Tarifleri

Sağlıklı Yaşam

Zindeliğe ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda sütlü ve lezzetli içecekler hazırlamak, evde bulunan çeşitli meyve ve sebzeler yardımıyla oldukça kolay.

Hava Soğudu Diye Üzülmeyin: Ailecek Yapabileceğiniz Outdoor Aktiviteleri ile Kaliteli Zaman Geçirin

Mutlu Anne

Havaların soğumasıyla birlikte insanlar kapalı mekanlarda daha çok vakit harcamaya başlıyor. Hareket özgürlüğünü ve sosyal hayatı kısıtlayan bu duruma çeşitli outdoor aktiviteleri ile çareler üretilebiliyor.

Spor Yapanların Mutlaka Uygulaması Gereken Beslenme Rutinleri

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı beslenmek için ana öğünlere olduğu kadar ara öğünlerde....Devamını Oku