Çocuklarla Açık Havada Yapılabilecek Aktiviteler

Çocuklarla Açık Havada Yapılabilecek Aktiviteler

Çocuklarınızla yakından ilgilendiğinizi biliyoruz. Fakat özellikle yaz aylarında çocuğunuza uygun “serin” aktiviteler bulmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Biz sizin için küçük bir liste hazırladık. Önerilerimizi uygularken Pınar Kido Kakaolu, Çilekli, Çikolatalı ve Muzlu’yu yanınızda bulundurmayı unutmayın diye de bir not iletmek istedik.

  • Su parkında bir gün geçirin. Su parkları, yaz aylarında sıklıkla “bunaltıcı” yüksekliklere ulaşabilen sıcaktan kaçmanın en güzel yollarından biri. Sabahtan akşama kadar kaydıraklardan dalga havuzlarına uzanan bir yelpazede çocuğunuzla birlikte “serin” bir gün geçirme fikri eminiz ki kulağınıza son derece cazip gelecektir. O halde mayo, şapka, kolluk ve can yeleği, terlik, yüksek koruma faktörlü güneş losyonu gibi malzemeleri çantanıza yerleştirin, bol keyfin garanti olduğu küçük maceranıza doğru çocuğunuzla birlikte yol alın. Çocuğunuz yakın arkadaşını ve ailesini de davet ederseniz, gününüz çok daha keyifli geçecektir. Süreçte tüm ilginizi ve dikkatinizi çocuğunuzun üzerinden eksik etmeyin dememize gerek yok elbette...   
  • Piknik yapın. Piknik için en uygun zaman bahar ayları olsa da, yaz günlerinin nispeten serin saatlerinde de neşeli piknik aktivitelerine imza atabilirsiniz. Kendinizi yanından gürül gürül bir derenin aktığı, yapraklarla yüklü kocaman dalları olan ağaçların altında hayal etmek bile koştura koştura piknik sepetinizi hazırlamanıza neden olacaktır. Üstelik piknik yapmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Tabii pikniği onun hoşlanacağı aktivitelerle renklendirmeniz gerekir; birlikte top oynamak, ip atlamak, çimenlerde yatıp yuvarlanmak gibi... Piknik sepetini hazırlama, piknik alanına vardığınızda yere veya masaya örtüyü yayma, yiyecekleri çıkarma gibi işlemlere onu da katabilirsiniz. Çok kalabalık yerlerden uzak durmak, acil bir durumun meydana gelebilme olasılığına karşı yola nispeten yakın yerleri seçmek, çevreyi çeşitli tehlikelere karşı kolaçan etmek, sivrisinek ve böcek ısırıklarına karşı ilaç bulundurmak gibi tedbirleri almayı da unutmamalısınız.
  • Yakınlardaki koruluğu keşfedin ve ağaçları tanıtın. Çevrenizde mutlaka küçük de olsa koruluk bir alan vardır. Evin içinde sıcaktan bunalmak yerine serin bir korulukta keşif yapmaya ne dersiniz? Çocuğunuzla birlikte spor ayakkabılarınızı giyin; şapkanızı takın; bir sırt çantasına ufak tefek atıştırmalıklar, su ve Pınar Kido koyun. Koruluğa varınca çevredeki ağaçları çocuğunuza tanıtmaya başlayın... Uzun süredir doğadan uzak kaldınız ve siz de ağaçları çok iyi tanımıyor musunuz yoksa? Telefonunuzdan Google amcaya başvurun; imdadınıza yetişsin. Öğrendiklerinizin taze kalması için ağaçların fotoğraflarını da çekebilirsiniz. Bir öneri daha: Ağaçların yere dökülmüş yaprakları varsa toplayın, eve döndüğünüzde bunları boş bir deftere yapıştırın, altlarına hangi ağacın yaprağı olduğunu yazın. Böylelikle çocuğunuzun dünyanın taze hava kaynağı ağaçlarla daha yakın ilişki kurmasını sağlarsınız.
  • Bahçe sulayın. Müstakil bir evde veya bahçeli bir apartmanda oturuyorsanız, çocuğunuzla birlikte bahçenizi sulayabilirsiniz. Bu serinletici aktiviteye çiçek ve bitkilerinizin olduğu kadar sizin ve çocuğunuzun da ihtiyacı var. Hem çocuğunuzu çiçekleriniz ve bitkilerinizle daha yakından tanıştırabilir, hem de birbirinizi bir güzel ıslatabilirsiniz.
  • Sabah veya akşamüstü bisiklete binin. Anne-çocuk yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de bisiklete binmek olmalı. Bir sitede oturuyorsanız zaten uygun bisiklete binme alanlarına sahipsiniz demektir, yoksa bu aktiviteyi yapabileceğiniz alanları araştırın öncelikle. “İyi güzel de, bisikletimiz yok ki” diyorsunuz belki de. O da kolay; internette biraz araştırma yaparak bisiklet kiralayan firmalara ulaşabilirsiniz. Üstelik saatlik ücretleri son derece cüzi. Çocuğunuz küçükse, “çocuk taşıyıcılı bisiklet” kiralamanız dahi mümkün. İsteyin ve harekete geçin yeter!

Nostaljik sokak oyunlarını öğretin. Seksek, yakan top, istop, dokuz taş, körebe, ip atlama... Say say bitmez... Bugünün yetişkinleri çocukken işte bu oyunları oynardı. Üstelik de ne eğlenirlerdi... Çocuğunuzu ve arkadaşlarını bilgisayarlarının başından kaldırsanız ve bu oyunları öğretseniz güzel olmaz mı? Bunun için akşam üstü saatlerini seçin, gerekli malzemeleri temin edin, ekipleri oluşturun... Emin olun, anneler de bu aktivitenize katılmaya can atacak...

Protein Macchiato

Barista Latte Art

İtalyan lezzeti macchiatoyu Pınar Protein Süt’le hazırladık, ortaya hem sağlıklı hem de keyifli bir lezzet çıktı. Tarifimiz seninle.

Protein Ice Frappe

Barista Latte Art

Serinlemenin en proteinli yolunu bulduk! Leziz mi leziz protein ice frappe tarifimiz seninle.

Protein Ice Latte

Barista Latte Art

Yazın klasikleşmiş kahvesi ice latteyi proteinli denemeye hazır mısınız? Spor sonrası seni serinletecek bir tarifimiz var.