Çocuğunuzla Birlikte Hazırlayabileceğiniz Öğretmenler Günü Hediyeleri

Çocuğunuzla Birlikte Hazırlayabileceğiniz Öğretmenler Günü Hediyeleri

24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenleri olduğu kadar öğrencileri de heyecanlandırıyor. Öğrenciler emektar öğretmenleri için anlamlı hediyeler hazırlama yarışına giriyor.

 

Erken başlayan okul hayatı ile çocuklar, günlerinin büyük bir kısmını okulda öğretmenleri ile geçiriyor. Öğretmenler, özellikle okul öncesi ve ilköğretim öğrencisi çocukların yaşamında önemli bir yere sahip oluyor. Bu yüzden çocuklar 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerine olan sevgilerini özenle hazırladıkları hediyelerle gösteriyor. Çocuklar, pahalı ve gösterişli hediyeler yerine el emeği ile hazırlanmış manevi değeri yüksek hediyeler vermenin daha özel olduğunu düşünüyor. Siz de yazımızı okuyarak çocuğunuzla birlikte hazırlayabileceğiniz Öğretmenler Günü hediyeleri konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Kendin Yap Projesi Ürünü Hediyeler Çok Beğeniliyor

Son yılların yükselen trendi kendin yap (DIY) projeleri, hediyeleşme konusuna da yeni bir boyut kazandırıyor. Çocuklar bu tür hediyeleri hazırlarken çok eğleniyor. Öğretmenler, çocukların yaratıcı dünyasını ve masumiyetini yansıtan hediyeleri, anlamlı küçük hatıralar olarak bir ömür boyu saklıyor.

Siz de çocuğunuzla birlikte Öğretmenler Günü için hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Örneğin; desensiz bir porselen kahve kupası alarak çocuğunuzun öğretmeniyle çekilmiş bir fotoğrafını üzerine yapıştırabilir; akrilik boyalarla renklendirip özel ve sevimli bir Öğretmenler Günü hediyesi hazırlayabilirsiniz. Veya çocuğunuzun öğretmenine olan sevgisini bir şiirle ya da resimle anlatmasını sağlayabilir; bu minik eserleri süsleyip öğretmenine sunabilirsiniz. Çocuğunuzun mutfakla arası iyiyse öğretmenine ve sınıf arkadaşlarına Öğretmenler Günü kutlaması için bir şeyler pişirmesine yardımcı olabilirsiniz. Bir kutu dolusu kurabiye veya şekerlemelerle süslenmiş cupcakeler öğretmenini ve arkadaşlarını mutlu etmeye yetecektir. El işi faaliyetlerine yatkın bir çocuğunuz varsa öğretmeni için boncuklar, renkli ipler ve takı malzemeleri kullanarak şık bir kolye hazırlayabilirsiniz. Renkli keçeler kullanarak sevimli kırlentler ya da bozuk para cüzdanı, telefon kılıfı gibi küçük eşyalar yapabilirsiniz. Renkli grafon kağıtlarından yapacağınız çiçeklerden farklı ve hoş bir buket oluşturabilirsiniz.

 

Hediyenin Yanı Sıra Hediye Paketini de Kendiniz Yapabilirsiniz

Çocuğunuzun öğretmeni için hazırladığınız hediye, el emeği olsa da olmasa da paketini kendiniz hazırlayarak hediyenizi özelleştirebilirsiniz. Renkli kartonlar ve kraft kağıtları kullanarak küçük hediye keseleri yapabilirsiniz. Veya mukavva ve kalın kartonlardan kutular yapabilirsiniz. Çocuğunuzun el yazısı ile hazırladığı bir notu hediye paketine yerleştirerek öğretmenine hoş bir hatıra armağan etmesini sağlayabilirsiniz. Hediye paketlerini rafyalarla, renkli kartonlardan ve defter kaplarından keserek kolaylıkla yapabileceğiniz minik çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Hatta desenli renkli kumaşlarla hediyelerinizi kaplayıp kurdelelerle bağlayarak yeniden kullanılabilir bir ambalaj malzemesi üretebilirsiniz.

Latte Art Barista Süt – Ev Yapımı Latte

Barista Latte Art

Lattenin zamansız lezzetini eve taşımak ister misiniz? Bu tarifimiz sizler için.

 

Latte Art Barista Süt – Hızlı Yunan Frappesi

Barista Latte Art

Frappede değişiklik yapma vakti geldi! Alışık olduğunuz bir aromayla farklı bir tat hissetmek için bir tarifimiz var.

Latte Art Barista Süt - Hazır Soğuk Kahve, Sütlü

Barista Latte Art

Yaz aylarında içinizi serinletecek bir lezzete mi ihtiyacınız var? Sizler için buzzz gibi bir tarifimiz var.