Boyo’nun Rüyasına Katılmaya Hazır mısınız?

Boyo’nun Rüyasına Katılmaya Hazır mısınız?

“Köstebekgiller” dizisinin animasyon karakterleri Boyo, Süslü ve Kösteban’ın maceralarına ailece katılmaya ne dersiniz? “Köstebekgiller – Boyo’nun Rüyası” adlı müzikal çocuk oyununda eğlence ve bol kahkaha garanti.

Televizyonda çocukların sevgilisi haline gelip daha sonra tiyatro sahnesine taşınan çizgi dizilere bir örnek de “Köstebekgiller”. Çizgi dizi, 2012 yılından bu yana TRT Çocuk’ta yayınlanıyor ve ilgiyle izleniyor. En büyük özelliği de gerçek ve animasyon karakterleri bir arada kullanan ilk Türk dizisi olması.

Arzum Film Animasyon ve İstanbul Stüdyoları işbirliğiyle diziden yola çıkılarak müzikli bir oyun olarak hazırlanan “Köstebekgiller – Boyo’nun Rüyası”, sahnelerdeki yerini çoktan aldı bile. Oyunda hiperaktif ve obur Boyo, bakımlı mı bakımlı Süslü ve Köstebekya ile ilgili her şeyi bilen Kösteban üçlüsü Bay Melodi’nin sihirli kutusuna giriyorlar. Orada kapalı kalmış pek çok masal kahramanıyla karşılaşıyorlar. Sihirli kutudan çıkıp tekrar evlerine ulaşmanın çaresinin “kurma kolunu” bulmak olduğunu öğrenince de araştırmalara başlıyor, bu arada kötü kalpli kraliçe ve Bay Melodi’ye karşı büyük bir mücadele veriyorlar...

Bu neşeli ve macera dolu oyunu Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat birlikte yazmışlar, Hilmi Özçelik yönetmiş. Merve Aysal, Onur Şevket Bendeş, Burcu Yaşar, Doruk Öztürk, Gül Korkmaz, Alperen Burak, Neslihan Ulusoy, Onur Gürsoy da köstebeklere ve diğer kahramanlara hayat vermişler. Gösterişli kostümler Luna Maskot, dekor ise Propatölye, müzikler Seçil Akın imzasını taşıyor. Oyunun sanat yönetmeni ise Tülin Börek.

“Köstebekgiller – Boyo’nun Rüyası”nı çocuklarınızla birlikte 25 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Atacan Sanat Merkezi’nde, 26 Nisan 2015 tarihinde ise Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde izleyebilirsiniz.

SİNEMA FİLMİ DE YAPILDI

“Köstebekgiller”in oyunundan bahsedip dizisinden bilgiler aktarmamak olmaz. Animasyon ve gerçek karakterlerin güzel bir birleşimi olan dizide öğrenmeye ve araştırmaya, özellikle de hayvanların yaşamına pek meraklı olan küçük Pelin’in, ailesinin, arkadaşı Caner’in ve evlerinin bahçesinde pek keyifli bir hayat süren Köstebekgillerin yaşamı anlatılıyor. Köstebekgiller; Dede, Baba, Anne, Boyo, Süslü ve Bebi’den oluşan bir aile. Pelin, Köstebekgiller ile tanıştığı andan itibaren gayet iyi anlaşıyor ve birlikte ilginç maceralar yaşıyorlar.

Dizinin senaryosunu, oyunun metninde imzaları olan Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat ikilisi yazıyor, yönetmenliğini ise Ömer Gökhan Ekut üstleniyor. Dizide Reyhan Asena Keskinci, Yiğit Efe Yazar, İnci Türkay, Orhan Aydın, Jess Molho, Emel Çölgeçen rol alıyor. Dizi sadece sahneye değil, sinemaya da taşındı; “Köstebekgiller – Perili Orman” adıyla 2015 yılının başında vizyona girdi.

Yer: İstanbul Atacan Sanat Merkezi

Tarih: 25 Nisan 2015

Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Tarih: 26 Nisan 2015

 

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.

Çocuğunuz Kış Aylarında Hangi Besinleri Tüketmeli?

Sağlıklı Yaşam

Gelişme çağındaki çocukların soğuk kış ayalarında hastalıklardan korunması için bağışıklık sistemini güçlendirici besinler tüketmesi gerekiyor. Vitamin ve mineral açısından zengin bir diyet...Devamını Oku