“Beni yeniden kendimle tanıştırdı”

“Beni yeniden kendimle tanıştırdı”

Işın Karaca hem başarılı bir sanatçı hem de rahat ve şefkatli bir anne. Oğlu Erda’nın doğumundan 16 yıl sonra dünyaya gelen kızı Mia’nın hayata bakışını değiştirdiğini söylüyor. Mia’yı ve onunla nasıl zaman geçirdiğini keyifle anlatıyor bize.

Uzun bir aradan sonra tekrar anne oldunuz. Mia’yı ilk kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?

Annelik çok özel bir duygu. Oğlum Erda doğduğunda 21 yaşındaydım. Mia ile 16 yaş var aralarında. Mia ilk doğduğu gün heyecandan şuurumu yitirdiğimi sandım. Doğum korkusu heyecanla karışınca deli bir adrenalin yaşıyorsun. Ağlamanın en güzelini yaşadım.

Hamilelik süreciniz nasıl geçmişti?

Açıkçası ben normal hayatıma devam ettim. Her şeyi yedim, asla kısıtlamadım kendimi. Son iki haftaya kadar konserlerime devam ettim. Babamın hastalığından dolayı son bir ayda tansiyon problemleri yaşadım ve neticesinde kızımız Mia erken doğdu. Allaha şükrediyoruz ki sadece iki gün yoğun bakımda yatmak mecburiyetinde kaldı. Ben hamileliğim boyunca toplam 8 kilo aldım. Hatta ilk 5 ay boyunca eksi 8 kiloya indim. Yani hamile kalmadan önceki kilomdaydım.

“GÜNÜMÜN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ ÇOCUKLARIMA AYIRIYORUM”

Çalışan bir anne olmanın zorlukları neler?

Her çalışan annenin yaşadığı zorluklarını yaşıyorum. Ancak sabah 9 - akşam 5 tarzı bir iş yapmadığım için günümün büyük bir bölümünü çocuklarıma ayırıyorum. Onlar uyuduktan sonra işimle ilgileniyorum.

Çocuğunuzla nasıl zaman geçiriyorsunuz?

Vallahi ben hayatımı hiç kısıtlamıyorum. Ben nereye Mia oraya. Arkadaşlarımla buluşunca o da benimle geliyor. Alışverişi beraber hallediyoruz. O da benimle olmayı çok seviyor. Bu yüzden hiç kısıtlayıp evde bırakmıyorum.

Mia’nın katılmasıyla birlikte hayatınızda neler değişti?

Beni yeniden kendimle tanıştırdı. Kendi içimdeki savaşlarımı bitirdim sayesinde.

“MİA, BİLGE GİBİ GELDİ HAYATIMIZA”

Mia nasıl bir çocuk? İletişiminiz nasıl?

Her dakika gelişen zekası ve özgüveni inanılmaz. Dakika başı bizi şaşırtıyor. Sanki önceden programlanmış, “bilge” gibi geldi hayatımıza. Mia çok sosyal bir kız, herkesle inanılmaz bir ilişkisi var.

Mia’nın sağlıklı yetişebilmesi için beslenmesinde nelere dikkat ediyorsunuz?

Biz her şeyi yiyoruz. Sebze, meyve ve balık ağırlıklı bir beslenme programımız var, ancak o bir makarna delisi. Mızmız günlerimizin kurtarıcısı olur kendileri. Her gün farklı renkli meyveler yeriz. Bugün üzüm, yarın elma gibi..

Müzikle ilgilenmesini ister misiniz?

Onun gönlü ne isterse onu yapsın isteriz.

Pınar ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Söz konusu sağlık olunca akan sular duruyor. Özellikle son dönemlerde gıda sektöründe güvenilir marka bulmak gerçekten zor. Böyle bir durumda güvenebileceğimiz ender markalardan biri Pınar. Sadece süt ve süt ürünleriyle değil, dondurulmuş gıdaları, sağlık için en önemli elementlerin başında gelen su ile de Pınar ailesi bizim yaşantımızın bir parçası. Ürünlerini güvenle tüketiyoruz.

 

 

Hamilelik Sonrası Kilo Vermenize Yardımcı Beslenme Önerileri

Mutlu Anne

Hamilelik sonrası fazla kilolardan kurtulmanın mucizevi bir yöntemi olsun isterdiniz değil mi? Kilolarınızdan bir anda kurtulmanızı sağlayacak mucize...Devamını Oku

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar

6-12 Yaş Çocukların Sosyalleşmesi İçin Yapılabilecek Aktiviteler

Mutlu Anne

6-12 yaş arası dönem çocukların en aktif ve hareketli oldukları zaman olarak biliniyor. Bu yaşlarda çocuklar yeni arkadaşlıklar kurmaya ve çevrelerini tanımaya başlıyor.