Bebekler Yüzsün Diye!

Bebekler Yüzsün Diye!

Bebek ve okul öncesi yüzme eğitmeni Yasemin Saner Çulha tarafından 2013 yılında kurulan Swimbaby, Avustralyalı yüzme antrenörü Laurie Lawrence tarafından geliştiren müfredatı uygulayan “bebeklere ve çocuklara özel” bir program. Swimbaby’de, 0-4 yaş arası bebeklere ve okul öncesi çocuklara doğuştan sahip oldukları dalış ve su altında nefes tutma refleksini kullanmaları öğretiliyor, güvenli bir şekilde yüzmelerinin altyapısının oluşturulması hedefleniyor. Swimbaby’nin bir yüzme okulu değil, bir su aktivitesi olduğunun da altı çiziliyor.

Swimbaby programı, öğrencinin yaşına göre ayrılan üç temel sınıftan oluşuyor; 0-4 ay, 4-12 ay ve 12 ay-3,5 yaş. Sınıflar çocuğun beceri ve tecrübesinin artmasına paralel ilerleyen 3'er aşamaya bölünmüş durumda ve her bir aşama 5 hafta sürüyor. Dersler haftada 1 gün 30 dakika olarak uygulanıyor, grup halinde ve ebeveyn katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Bu aktivitenin yararları “vücut direncinin artmasını sağlamak, kas ve iskelet sistemini güçlendirmek, nefes kontrolünü geliştirmek, rahatlatıp uykuyu tetiklemek, duyuları geliştirmek, ebeveyne olan güveni artırmak, sinir sistemine ve psikolojiye fayda sağlamak” olarak özetleniyor.

Swimbaby’de (www.swimbabyturkiye.com), 0-14 aya yönelik SwimYoga ve yeni doğanlar için evde eğitimi kapsayan Swimbaby Küvetinizde programları da uygulanıyor.

Hamilelik Sonrası Kilo Vermenize Yardımcı Beslenme Önerileri

Mutlu Anne

Hamilelik sonrası fazla kilolardan kurtulmanın mucizevi bir yöntemi olsun isterdiniz değil mi? Kilolarınızdan bir anda kurtulmanızı sağlayacak mucize...Devamını Oku

Ergenlik Döneminde Ne Kadar Süt İçmeli?

Sağlıklı Yaşam

Ergenlik döneminde çocuğunuz daha hızlı büyümeye başlar, metabolizması hızlanır, kalori ihtiyacı artar.

Çocuklarda Çalışma Disiplini Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Mutlu Anne

Aile içi eğitimin en önemli unsurlarından biri, çocuk ve ebeveynler arasındaki iletişimin niteliğidir. Çocuğa birey olduğunu hissettirebilen aileler, onları belli bir disipline sokma konusunda da zorlanmazlar