Bebekler Yüzsün Diye!

Bebekler Yüzsün Diye!

Bebek ve okul öncesi yüzme eğitmeni Yasemin Saner Çulha tarafından 2013 yılında kurulan Swimbaby, Avustralyalı yüzme antrenörü Laurie Lawrence tarafından geliştiren müfredatı uygulayan “bebeklere ve çocuklara özel” bir program. Swimbaby’de, 0-4 yaş arası bebeklere ve okul öncesi çocuklara doğuştan sahip oldukları dalış ve su altında nefes tutma refleksini kullanmaları öğretiliyor, güvenli bir şekilde yüzmelerinin altyapısının oluşturulması hedefleniyor. Swimbaby’nin bir yüzme okulu değil, bir su aktivitesi olduğunun da altı çiziliyor.

Swimbaby programı, öğrencinin yaşına göre ayrılan üç temel sınıftan oluşuyor; 0-4 ay, 4-12 ay ve 12 ay-3,5 yaş. Sınıflar çocuğun beceri ve tecrübesinin artmasına paralel ilerleyen 3'er aşamaya bölünmüş durumda ve her bir aşama 5 hafta sürüyor. Dersler haftada 1 gün 30 dakika olarak uygulanıyor, grup halinde ve ebeveyn katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Bu aktivitenin yararları “vücut direncinin artmasını sağlamak, kas ve iskelet sistemini güçlendirmek, nefes kontrolünü geliştirmek, rahatlatıp uykuyu tetiklemek, duyuları geliştirmek, ebeveyne olan güveni artırmak, sinir sistemine ve psikolojiye fayda sağlamak” olarak özetleniyor.

Swimbaby’de (www.swimbabyturkiye.com), 0-14 aya yönelik SwimYoga ve yeni doğanlar için evde eğitimi kapsayan Swimbaby Küvetinizde programları da uygulanıyor.

Protein Ice Latte

Barista Latte Art

Yazın klasikleşmiş kahvesi ice latteyi proteinli denemeye hazır mısınız? Spor sonrası seni serinletecek bir tarifimiz var.

Protein Mocha

Barista Latte Art

Bol köpüklü ve proteinli bir mocha? Spor sonrası ayaklarını uzatıp dinlenmeden önce yapman için bir tarifimiz var.

Protein Latte

Barista Latte Art

Kahvenizin her yudumunda protein almak isteyenler için enfes bir tarifimiz var.