2015’te Gülümsediklerimiz ve Gururlandıklarımız

2015’te Gülümsediklerimiz ve Gururlandıklarımız

6 Mart

Nebahat Akkoç’a Anne-Klein Kadın Ödülü verildi

İnsan hakları savunucusu Nebahat Akkoç, Heinrich Böll Derneği’nin Anne-Klein Kadın Ödülü’ne değer görüldü. Akkoç’a ödülü Berlin’de yapılan bir törenle takdim edildi.

11 Mart

“Kış Uykusu” ödülleri topladı

Geçen yıl Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu” filmi, 47. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde neredeyse tüm kategorilerde ödülleri topladı. En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu (Haluk Bilginer) ve En İyi Kadın Oyuncu (Melisa Sözen) ödülünün de aralarında olduğu 6 kategoride ödüle değer görüldü.

18 Mart

Çanakkale Zaferi, 100 yaşında

Çanakkale Deniz Savaşı’nın 100. yılı, Çanakkale’de yapılan törenlerle kutlandı ve şehitlerimiz anıldı. 24 Nisan 2015’te Çanakkale Savaşları’nın 100 yılı nedeniyle yapılan kutlamalara ise pek çok ülkenin başbakanı ve devlet başkanı da katıldı.  

24 Nisan

Değerlerimiz UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alındı

UNESCO listesine bu yıl alınan yerler şunlar: Akdamar Kilisesi (Van), Ashab-ı Kehf Külliyesi (Kahramanmaraş), Aspendos Antik Kenti (Antalya), Frigya Bölgesi (Kütahya – Eskişehir - Afyon), Harşena Dağı ve Pontus Kral Kaya Mezarları (Amasya), İsmail Fakirullah Türbesi (Siirt), Mudurnu Ahi Kenti (Bolu), Stratonikeia Antik Kenti (Muğla), Yıldız Sarayı (İstanbul), Uzun Köprü (Edirne).

7 Mayıs

Türkiye, artık CERN’ün ortak üyesi

Türkiye, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi-CERN’ün ortak üyesi oldu. Daha önce gözlemci statüsündeydi.

10 Mayıs

Voleybolcularımız dünya şampiyonu oldu

Eczacıbaşı Vitra Bayan Voleybol Takımı, Avrupa şampiyonluğunun ardından Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı da birincilikle bitirerek kupanın sahibi oldu.  

29 Ağustos

Görme engellilerimiz Avrupa şampiyonluğunu kazandı

Engeller onların önünde engel olmadı ve Türkiye Görme Engelliler Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonu oldu.

6 Eylül

Doktorlarımız, yılın kitabına imza attı

Türk profesörlerinin hazırladığı “Yeni Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Vaka İncelemeleri” adlı kitap, 630 çalışma arasından sıyrılarak İngiltere Tabipler Birliği’nin “Yılın Kitabı” ödülünü kazandı.

12 Eylül

Venedik’ten yine ödülle döndük

Emin Alper’in yönettiği “Abluka” adlı film, 72. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödüle’ne layık görüldü.

8 Ekim 

Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel Kimya Ödülü’nü kazandı

Prof. Dr. Aziz Sancar, DNA’nın kendi kendini onarımı üzerine yaptığı çalışmasıyla Nobel Kimya Ödülü’nü kazandı. Sancar, ödülünü İsveç’in başkenti Stockholm’de 10 Aralık tarihinde düzenlenen törenle aldı.

18 Kasım

Cumhuriyet’e Basın Özgürlüğü Ödülü verildi

Cumhuriyet gazetesine Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün (RSF) Basın Özgürlüğü Ödülü takdim edildi. Ödülü, gazete adına Yayın Yönetmeni Can Dündar aldı. 

Protein Ice Latte

Barista Latte Art

Yazın klasikleşmiş kahvesi ice latteyi proteinli denemeye hazır mısınız? Spor sonrası seni serinletecek bir tarifimiz var.

Protein Mocha

Barista Latte Art

Bol köpüklü ve proteinli bir mocha? Spor sonrası ayaklarını uzatıp dinlenmeden önce yapman için bir tarifimiz var.

Protein Latte

Barista Latte Art

Kahvenizin her yudumunda protein almak isteyenler için enfes bir tarifimiz var.